TOKİ Malatya Darende’de 141 konutluk projeye başlıyor

TOKİ, Malatya’da yeni bir projeye başlıyor. Darende ilçesi, Balaban beldesindeki projede 141 konut inşa edilecek. Malatya Darende’de yapılacak konutların ihalesi de gerçekleşti. 31 Ekim 2017 tarihinde ihaleye göre proje kapsamında aynı zamanda ticaret merkezi ve cami ile alt yapı ve çevre düzenlemesi yapılacak.

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

TOKİ Malatya Darende projesi

TOKİ’nin Malatya Darende’de yapacağı 141 konutluk projede bina yükseklikleri ve daire büyüklükleri de ihale sonucunda belli oldu. Buna göre projedeki binalar zemin+2 şeklinde tasarlanacak.

Projede bulunan 141 dairenin tümü ise 2+1 şeklinde yapılacak.

Yeni bir yaşam merkezi

TOKİ’nin Malatya Darende’de yaptığı projede geleneksel çizgiden uzaklaşılmayacak, geleneksel mimari anlayış modernize edilerek farklılık yaratılmaya çalışılacak. Cephelerde ve zemin kat seviyesinde yöresel taş kaplama, dekoratif pencereler, söveler, çatıda ve cephelerde Türk evini yansıtan çıkmalar kullanılacak. Projeyle yerleşim alanı nitelikli sosyal çevre imkanı sunan yeni bir yaşam merkezine dönüşecek.

TOKİ Malatya Darende konutlarına başvurular ne zaman başlayacak?

TOKİ genelde 10 gün içinde ihaleyi kazanan firmaya arsa teslimi yapılıyor. Projede inşaatın başlamasından 2 ay sonra da proje satışa çıkıyor. Bu durumda TOKİ Malatya Darende konutlarına başvuruların 2018 yılı Ocak ayı içinde başlayacağı tahmin ediliyor.

Kesin başvuru tarihi açıklandığında EVDENHABERLER‘den öğrenebilirsiniz.

TOKİ Malatya Darende konutları daire fiyatları ne kadar olacak?

TOKİ, ürettiği sosyal konutları maliyetine satıyor. TOKİ’nin daire fiyatlarını belirlemesinde arsa fiyatları da önemli rol oynuyor. Kesin fiyatların ortaya çıkması için dairelerin TOKİ’ye maliyetinin netleşmesi gerekiyor. Dairelerin kesin fiyatları açıklandığında www.evdenhaberler.com olarak bunu ilk duyuran sayfa olacağız.

TOKİ Darende evleri ne zaman teslim edilecek?

TOKİ Darende evlerinde inşaat teslim süresi olarak 500 gün öngörülüyor. Buna göre TOKİ Darende Konutları’nın 2019 yılı Temmuz ayında teslim edileceği düşünülüyor.

TOKİ Malatya Darende projesi fotoğrafları

 Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*