TOKİ Malatya Arapgir 3. Etap projesine başlıyor
TOKİ, Malatya’nın Arapgir ilçesinde daha önce inşa ettiği 2 etaba bir yenisini daha ekleyecek. TOKİ Arapgir 3. Etap konutlarında 173 daire yer alacak. Projenin ihalesi 21 Aralık’ta gerçekleşecek.

TOKİ Malatya Arapgir 3. Etap konutlarına başvurular ne zaman başlayacak?

TOKİ genelde ihaleden sonraki 2 hafta içinde ihaleyi kesinleştiriyor. Sonraki 10 gün içinde de ihaleyi kazanan firmaya arsa teslimi yapılıyor. Projede inşaatın başlamasından 2 ay sonra da proje satışa çıkıyor. Bu durumda TOKİ Malatya Arapgir 3. Etap konutlarına başvuruların 2018 yılı Nisan ayı içerisinde başlayacağı tahmin ediliyor.

Kesin başvuru tarihi açıklandığında EVDENHABERLER‘den öğrenebilirsiniz.

Arapgir 3. Etap TOKİ Evleri’nde daire fiyatları ne kadar olacak?

TOKİ, ürettiği sosyal konutları maliyetine satıyor. TOKİ’nin daire fiyatlarını belirlemesinde arsa fiyatları da önemli rol oynuyor. Kesin fiyatların ortaya çıkması için dairelerin TOKİ’ye maliyetinin netleşmesi gerekiyor. Dairelerin kesin fiyatları açıklandığında www.evdenhaberler.com olarak bunu ilk duyuran sayfa olacağız.

Ancak TOKİ’nin bölgede 2+1 konutları 80-110 bin, 3+1 konutları ise 100-150 bin TL aralığında sattığını, bu projede de benzer rakamların ortaya çıkacağını söyleyebiliriz.
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*