TOKİ KÜTAHYA KONUTLARI 303 LİRA TAKSİTLE SATIŞTA! SON GÜN YARIN!
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Kütahya Şaphane Konutları’nda elinde kalan 43 daireyi satıyor. Konutlar açık satışla, kurasız, başvuru önceliğine göre ayda 303 lira taksitle alınabilecek. satılıyor. Konutlardan almak için son başvuru tarihi ise 31 Mart.

Kütahya Şaphane Konutları’nda daire fiyatları 90-110 bin lira arasında

TOKİ Kütahya Şaphane Konutları’nda yer alan 2+1 dairelerin fiyatları 90 bin liradan başlıyor. Yüzde 20 peşin ödemelerde 20 yıl vadeli seçenekte aylık 303 lira taksitle bu konutları almak mümkün. Projedeki en pahalı 2+1 daire ise 110 bin lira. Bu konutta da yüzde 20 peşin, 20 yıl vade seçeneğini kullanırsanız aylık ödemeniz 367 liraya çıkıyor. Kütahya Şaphane Konutları’nda 2+1 dairelerin büyüklükleri brüt 75, net 59 metrekare.

Aylık taksitler her 6 ayda bir kez TÜFE, ÜFE veya memur maaş zammından hangisi düşükse o oranda artırılıyor.

Alınan konutlar ne zaman satılabiliyor?

Satıştaki 2+1 daireler alt gelir grubu sınıfında olduğu için daireyi satın alanlar borçları bitene kadar daireyi devredemiyor veya kiralayamıyor.

Başvuru için hangi şartlar aranıyor?

Bu dairelerden alabilmek için başvuru sahibinin 25 yaşını doldurmuş olması ve aylık hane gelirinin 3 bin 500 liranın altında olması isteniyor. Başvuru sahibinin ve ailesinin üzerinde konut olmaması ve daha önce TOKİ’den ev almamış olması ise aranan diğer şartlar.

Evlerin inşaatı tamamlanmak üzere.

Satıştaki evlerin tamamının satış bedeli ve taksit seçeneklerine buradan, gerekli belgeler ve satış duyurusuna ise buradan ulaşabilirsiniz.