TOKİ Kütahya Emet 4. Etap’ta 219 konut yapacak

Kütahya Emet 4. Etap TOKİ Konutlarının ihalesi gerçekleşti. Kütahya Emet 4. Etap konutlarında toplam 219 daire yer alacak. 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşacak projede binalar 5 katlı olarak inşa edilecek. Projede geleneksel Kütahya konutlarında yer alan mimari cephe elemanları da kullanılacak. Ahşap görünümlü cephe kaplamaları ile klasik TOKİ konutlarından ayrılacak olan projede binaların zemin katları da taş kaplama olacak.

İşte Kütahya Emet 4. Etap TOKİ Konutları

TOKİ Kütahya Emet 4. Etap konutlarına başvurular ne zaman başlayacak?

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

TOKİ gerçekleştirdiği ihaleleri genellikle 2 hafta içerisinde sonuçlandırıyor. Ardından 10 gün içinde ihaleyi kazanan firmaya arsa teslimi yapılıyor. Projede inşaatın başlamasından 2 ay sonra da proje satışa çıkıyor. Bu durumda TOKİ Kütahya Emet 4. Etap konutlarına başvuruların 2018 yılı Mart ayı içinde başlayacağı tahmin ediliyor.

Kesin başvuru tarihleri açıklandığında, evdenhaberler.com okuyucularına gerekli bilgileri ayrıca aktaracak..

Kütahya Emet 4. Etap TOKİ Evleri daire fiyatları ne kadar olacak?

TOKİ, ürettiği sosyal konutları maliyetine satıyor. Bu yüzden dairelerin fiyatlarının belli olabilmesi için ihale sonucunun netleşmesi gerekiyor. TOKİ’nin daire fiyatlarını belirlemesinde arsa fiyatları da önemli rol oynuyor. Kesin fiyatların ortaya çıkması için dairelerin TOKİ’ye maliyetinin netleşmesi gerekiyor. Dairelerin kesin fiyatları açıklandığında www.evdenhaberler.com olarak bunu ilk duyuran sayfa olacağız.

Ancak TOKİ’nin bölgede inşa ettiği 2+1 daireleri 70-100 bin, 3+1 daireleri ise 100-130 bin TL aralığında sattığını hatırlatalım. TOKİ Emet 4. Etap Konularında da fiyatların bu rakamlara yakın olacağı ifade ediliyor.

TOKİ Kütahya Emet 4. Etap evleri ne zaman teslim edilecek?

TOKİ Emet 4. Etap konutlarının ihale şartnamesinde projenin, yer tesliminden sonra 500 gün içinde tamamlanacağı yazıyor. Bu durumda, ihale tekrarlanmaz veya iptal edilmezse, projenin 209 yılının yaz aylarında tamamlanacağı tahmin ediliyor. Ancak TOKİ konutlarının tesliminde genellikle gecikmeler yaşandığını belirtelim.Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*