TOKİ Konya Sarayönü projesinin ihalesi gerçekleştirildi

TOKİ Konya Sarayönü İlçesi Ladik Mahallesi’nde daha önce inşa ettiği konutlara ek olarak yeni bir projeye başlıyor. TOKİ Konya Sarayönü Ladik 2.Etap konutlarında toplam 799 daire bulunacak. Bir sosyal tesisle bir de caminin yapılacağı projenin ihalesi 18 Aralık günü gerçekleştirildi.

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

TOKİ Konya Sarayönü Ladik 2. Etap Evlerine başvurular ne zaman başlayacak?

TOKİ gerçekleştirdiği ihaleleri genellikle 2 hafta içerisinde sonuçlandırıyor. Ardından 10 gün içinde ihaleyi kazanan firmaya arsa teslimi yapılıyor. Projede inşaatın başlamasından 2 ay sonra da proje satışa çıkıyor. Bu durumda TOKİ Konya Sarayönü Ladik 2. Etap konutlarına başvuruların 2018 yılı Mart ayı içinde başlayacağı tahmin ediliyor.

Kesin başvuru tarihleri açıklandığında,evdenhaberler.com okuyucularına gerekli bilgileri ayrıca aktaracak..

Konya Sarayönü 2. Etap TOKİ Evleri Evleri daire fiyatları ne kadar olacak?

TOKİ, ürettiği sosyal konutları maliyetine satıyor. Bu yüzden dairelerin fiyatlarının belli olabilmesi için ihale sonucunun netleşmesi gerekiyor. TOKİ’nin daire fiyatlarını belirlemesinde arsa fiyatları da önemli rol oynuyor. Kesin fiyatların ortaya çıkması için dairelerin TOKİ’ye maliyetinin netleşmesi gerekiyor. Dairelerin kesin fiyatları açıklandığında www.evdenhaberler.com olarak bunu ilk duyuran sayfa olacağız.

Konya Sarayönü TOKİ Evleri

TOKİ’nin Konya Sarayönü Konutları’nın; yükseklikleri zemin+3 olan konutların 591’i 2+1, 208’i ise 3+1 planında inşa edilecek.
Geleneksel ve modern mimarinin sentezlendiği projede; zemin kat seviyesinde yöresel taş kaplamalar, ahşap görünümlü fibercement kaplamalar, söveler, kat silmeleri, ferforce korkuluklu dekoratif pencereler ve geniş balkonlar kullanıldı.

Projeyle yerleşim alanı; sosyal tesisi, camisi, parkı, peyzajı, oyun ve spor alanlarıyla nitelikli sosyal çevre imkânı sunan yeni bir mahalleye dönüşüyor. Gelenekten geleceğe varma arayışını benimseyen TOKİ, mimaride şehirlerimizin yöresel dokusunu ön plana çıkarmayı amaçlıyor.

Konya Sarayönü Ladik Mahallesi 2. Etap Konutları fotoğraf galerisiBu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*