Toki Konya Meram Beybes Mahallesi’nde yeni projeye başlıyor (2018)
Toki Konya Meram Beybes Mahallesi’nde 609 konutluk yeni bir projeye başlıyor. Projede konutların yanı sıra iki ticaret merkezi ve iki de cami yer alıyor.

İhale 27 Şubat’ta

Toki tarafından Konya’nın, Meram İlçesi, Beybes Mahallesi’nde inşa edilecek 609 konutluk projenin ihalesi 27 Şubat 2018 saat 14:30’da.

Toki Konya Meram Beybes Mahallesi

Toki Konya Meram Beybes Evleri’ne başvurular ne zaman başlayacak?

Toki gerçekleştirdiği ihaleleri genellikle 2 hafta içerisinde sonuçlandırıyor. Ardından 10 gün içinde ihaleyi kazanan firmaya arsa teslimi yapılıyor. İnşaatın başlamasından 2 ay sonra da proje satışa çıkıyor. Bu durumda Toki Meram Beybes konutlarına başvuruların 2018 yılı Mayıs-Haziran ayları içinde başlayacağı tahmin ediliyor.

Kesin başvuru tarihleri açıklandığında, evdenhaberler.com okuyucularına gerekli bilgileri ayrıca aktaracak..

Toki Konya Meram Beybes Evleri daire fiyatları ne kadar olacak?

Toki, ürettiği sosyal konutları maliyetine satıyor. Toki’nin daire fiyatlarını belirlemesinde arsa fiyatları ve ihale rakamı önemli rol oynuyor. Kesin fiyatların ortaya çıkması için dairelerin Toki’ye maliyetinin netleşmesi gerekiyor. Dairelerin kesin fiyatları açıklandığında www.evdenhaberler.com olarak bunu ilk duyuran sayfa olacağız.

Ancak Toki’nin bölgede inşa ettiği 2+1 daireleri 90-120 bin TL, 3+1 daireleri ise 130-160 bin TL aralığında sattığını hatırlatalım. Beybes Toki Konularında da fiyatların bu rakamlara yakın olacağı ifade ediliyor.
17 Comments

  • Hayır proje tahmin edilen tarihte satışa çıkmadı. Hatta bu projeden önce satışa çıkması gereken Ağrılı, Ereğli, Sarayönü projeleri bile henüz satışa sunulmadı. Bu nedenle tahminimiz sonbahar sonu gibi projenin satışa çıkacağı yönünde.

 1. Merhaba Zafer bey. Projenin iptal olduğu söyleniyor doğrumu başlamayacakmi acaba bu şekilde soylentiler var kesin bilgi varmi acaba.

  • Cengiz bey,

   Projenin ihalesi gerçekleşmiş, ihale değerlendirme sonucunda bir firmaya verilmiş, inşaatın yüzde 16’lık kısmı tamamlanmış (TOKİ internet sitesinde yer alan bilgi)… Ancak muhtemelen yüklenici firmayla bir sorun yaşanmış. Söylentiler bu yönde ancak daha doğru bilgiyi TOKİ’den öğrenebilirsiniz. Anlaşılan o ki, proje iptal olmadı ancak yeniden ihale edilecek.

 2. Merhaba; proje tipi için idare konut uygulaması yazıyor. Bu proje tipine başvuruda kısıtlamalar var manasına mı geliyor?

  • TOKİ bazı projelerini özel kuruluşlarla bazısını belediyelerle, bazısını sosyal hizmetlerle birlikte yürütür. Bu proje TOKİ’ye ait.

   Başvuruda gelir durumu, hiç evi olmamak, yaş gibi kısıtlamalar olabilir elbette.

  • Hayır Cengiz bey, Konya Meram Beybes TOKİ Evleri henüz satışa çıkmadı. Ancak bu yaz satışa çıkmasını bekliyoruz.

 3. Mayis ayindayiz lakin herhangi bir aciklama yok meram beybes konya alakali toki genel mud.aradim orada herhangi bir bilgi yok ne zaman basliycak basvuru bilgi verebilirseniz sevinirim

  • Zeynep hanım, ihale gerçekleşmiş, yer teslimi yapılmış ve inşaat başlamış. istisnai bir durum yoksa bir iki ay içinde proje satışa çıkacaktır.

Bir yorum yazın


*