TOKİ Konya Ereğli Orhaniye Konutları ihalesi yapıldı

TOKİ tarafından Konya’nın Ereğli İlçesi, Orhaniye Mahallesi’nde inşa edilecek 334 konutun ihalesi gerçekleştirildi. 14 Kasım Salı günü gerçekleşen ihale kapsamında ayrıca ticaret merkezi, cami ile altyapı ve çevre düzenleme işi de yer alıyor.

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Konya Ereğli TOKi Evleri 5 katlı bloklardan oluşacak

Yatay mimari konseptli projede yükseklikleri zemin+4 olan konutların 12’si 1+1, 214’ü 2+1, 108’i ise 3+1 planında inşa edilecek.

Projede geleneksel konutlarda yer alan mimari anlayışı modernize ederek farklılık yaratılmaya çalışıldı. Konya’ya ait yerel mimari göz önünde bulunduruldu. Cephelerde ve zemin kat seviyesinde yöresel taş kaplamalar, ahşap görünümlü kaplamalar, dekoratif pencereler, söveler, cephelerde Türk evini yansıtan cumbalar kullanıldı. Projeyle yerleşim alanı dükkânları, camisi, spor ve oyun alanları, park ve peyzajıyla nitelikli sosyal çevre imkânı sunan yeni bir yaşam merkezine dönüşüyor.

TOKİ Konya Ereğli konutlarına başvurular ne zaman başlayacak?

TOKİ gerçekleştirdiği ihaleleri genellikle 2 hafta içerisinde sonuçlandırıyor. Ardından 10 gün içinde ihaleyi kazanan firmaya arsa teslimi yapılıyor. Projede inşaatın başlamasından 2 ay sonra da proje satışa çıkıyor. Bu durumda TOKİ Konya Ereğli konutlarına başvuruların 2018 yılı Mart ayı içinde başlayacağı tahmin ediliyor.

Kesin başvuru tarihleri açıklandığında, evdenhaberler.com okuyucularına gerekli bilgileri ayrıca aktaracak..

TOKİ Konya Ereğli Orhaniye Mahallesi konutları daire fiyatları ne kadar olacak?

TOKİ, ürettiği sosyal konutları maliyetine satıyor. Bu yüzden dairelerin fiyatlarının belli olabilmesi için ihale sonucunun netleşmesi gerekiyor. TOKİ’nin daire fiyatlarını belirlemesinde arsa fiyatları da önemli rol oynuyor. Kesin fiyatların ortaya çıkması için dairelerin TOKİ’ye maliyetinin netleşmesi gerekiyor. Dairelerin kesin fiyatları açıklandığında www.evdenhaberler.com olarak bunu ilk duyuran sayfa olacağız.

Konya Ereğli Orhaniye TOKİ Evleri 334 konut projesi görselleriBu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*