TOKİ Kocaeli Dilovası Alt Gelir Grubu Evleri bugün satışa çıkıyor!

TOKİ tarafından, Kocaeli Dilovası ilçesinde inşa edilen 915 konutluk projedeki 112 konut, kurasız olarak bugün satışa çıkıyor. Fiyatların 114 bin 827 TL’den başladığı projeden daire sahibi olmak isteyenlerin 18 Ekim 29 Aralık tarihleri arasında Halk Bankası Dilovası Şubesine başvurması gerekiyor.Konutlar “kurasız” satılacağından ilk gelen istediği daireyi alabilecek. İşte Dilovası TOKİ Evleri hakkındaki tüm detaylar.

Kocaeli Dilovası TOKİ Evleri daire fiyatları

Projede satışa çıkan A, B ve C tipi  112 dairenin tamamı 2+1  planında inşa edilmiş.

Kocaeli Dilovası TOKİ Evleri’nde bulunan dairelerin fiyatları;

2+1 dairelerin fiyatları 114 bin 827 TL ile 167 bin 990 TL arasında değişiyor.

Kocaeli Dilovası TOKİ Evleri ödeme planı!

Projede satışa çıkan 2+1 daireler alt gelir grubu konutları olarak geçiyor. Bu daire tipinde 2 farklı ödeme seçeneği sunuluyor. Buna göre yüzde 12 peşin ödemelerde 180 ay, yüzde 20 peşin ödemelerde 216  ay taksit imkanı sağlanıyor.

En ucuz 2+1 daire için ödeme seçenekleri ise şöyle;

13 bin 779 TL peşin , 180 ay  561 TL taksit,

veya 22 bin 965 peşin, 216  ay 425 TL taksit.

2+1 dairelerde taksitler sabit değil. Taksitler her 6 ayda bir kez memur maaş zammı, ÜFE veya TÜFE’den hangisi düşükse o oranda artırılıyor.

İlk taksitler daire teslimini takip eden bir sonraki ay başlıyor.

Alt gelir grubu projelerinde  konutlarını borçları bitene kadar devredemiyor. Alıcı veya ailesi için ikamet koşulu aranıyor aksi durumda sözleşmeler feshediliyor.(Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)

Kocaeli Dilovası TOKİ Evleri’nde satışa çıkan 112 adet 2+1  dairenin tamamının fiyat ve ödeme planlarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Kocaeli Dilovası Evleri daire büyüklükleri

Projede satışa çıkan  A, B, ve C tipi  2+1 dairelerden A tipi dairelerin büyüklüğü  99 metrekare, B tipi dairelerin büyüklüğü 94 metrekare, C tipi dairenin büyüklüğü ise 75 metrekare.

Dilovası TOKİ Evleri başvuru şartları

Kocaeli Dilovası TOKİ Evleri için başvurular bugün başlıyor. Başvurular Halk Bankası Kocaeli Dilovası şubesine yapılıyor. Gerekli evrakları getirenler istediği daireyi seçerek hemen alabiliyor.

Projeden 2+1 daire sahibi olmak isteyenlerde aranan şartlar şöyle;

  • TC vatandaşı olması,
  • Satış tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekiyor. (Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul kadınlarda yaş şartı aranmıyor)
  • Kocaeli il sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olmalı veya Kocaeli il nüfusuna kayıtlı olmalıdır.( Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri kapsamında başvuranların en az 3 yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekiyor.)
  • Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış veya Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olmak gerekiyor.(Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)
  • Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL olması gerekiyor. (Başvuru sahibinin ve ailesinin  toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL olması gerekiyor.)
  • Bir hane halkı adına kişi, eşi ve çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapabiliyor.
  • Kendisine eşine ve çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün bulunmaması şartı aranıyor.(Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç), (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)

Projeyle ilgili satış duyurusuna, gerekli evraklara ve diğer detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgiyi 4448654 nolu TOKİ Çağrı Merkezi‘nden alabilirsiniz.

Dilovası TOKİ Evleri TOKİ Konutları görselleri

 

 

 

 

 

 
2 Comments

    • Proje büyük ölçüde tamamlanmış durumda. Eğer ruhsat ve elektrik, su, gaz gibi konularda sıkıntı yoksa 1 2 ay içinde teslim edilecektir.

Bir yorum yazın


*