TOKİ KIRŞEHİR KAMAN’A 224 KONUT İNŞA EDECEK
TOKİ, Kırşehir’in Kaman İlçesi, Sarıuşağı Mahallesi’nde 224 konut inşa edecek. TOKİ Kırşehir Kaman Konutları 500 günde teslim edilecek.

Konutlar 3 katlı olacak

Projede yer alacak konutlar, TOKİ’nin yatay mimari konseptine uygun olarak 3 katlı bloklar halinde yapılacak. TOKİ Kırşehir Sarıuşağı Konutları’nda yer alacak dairelerin 58’i 2+1 ve 166’sı ise 3+1 olacak.

Proje yerel mimariye uygun yapılacak

Kırşehir yöresinin geleneksel Türk evleri dikkate alınarak hazırlanan projede cephe tasarımında ahşap görünümlü kaplamalar, zemin kat seviyesinde ise taş kaplamalar kullanılacak. Dekoratif pencerelerin tasarımına önem verildi. Bölge halkının gün içerisinde vakit geçirebileceği, peyzajıyla ve sosyal donatıları ile birlikte, nitelikli sosyal çevre olarak planlandı.

TOKİ Kırşehir Kaman Sarıuşağı Konutları görselleri

TOKİ Kırşehir Kaman Sarıuşağı Konutları’nda fiyatlar ne olacak?

TOKİ hiç bir konutu kar veya zarar ederek satmıyor. TOKİ konutları maliyetine satıyor. Maliyetin tam olarak ortaya konabilmesi için de ihalenin tamamlanması gerekiyor. TOKİ Kaman Sarıuşağı Mahallesi konutlarının ihale değerlendirme aşaması sona erdikten kısa bir süre sonra satışa çıkması bekleniyor.

Sarıuşağı TOKİ Konutları ne zaman teslim edilecek?

Projede inşaatın başlayabilmesi için ihale aşamasının tamamlanması gerekiyor. TOKİ teklif aldığı ihaleleri normal şartlarda 2 hafta içinde tamamlıyor ve yer teslimini gerçekleştiriyor. İhaleyi kazanan firmanın bu tarihten sonra 500 gün, yani 17 ay süresi bulunuyor. Bir aksilik yaşanmadığı taktirde TOKİ Kırşehir Kaman Sarıuşağı Mahallesi Konutları’nın 2019 yılı başına yetiştirilmesi planlanıyor.