TOKİ Kayseri Mimarsinan Mahallesi kura sonuçları!
TOKİ tarafından, Kayseri Mimarsinan Mahallesi’nde inşa edilen 122 konuta toplam 3600 başvuru geldi. Konutların kurası 13 Kasım saat 10:00’da Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. İşte kura sonuçları!

Kayseri Mimarsinan Mahallesi TOKİ Evleri kura sonuçları!

TOKİ Kayseri Mimarsinan Mahallesi konutları kura sonuçlarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

TOKİ Mimarsinan 122 konut başvuruları

TOKİ Mimarsinan Konutlarında kuraya katılmaya hak kazananların tam listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Kuraya girmek için başvuran ancak başvurusu iptal edilenlerin tam listesine ise BURADAN bakabilirsiniz.

Kayseri Mimarsinan Mahallesi TOKİ 2+1 daire fiyatları

Projede satışa çıkan dairelerin fiyatları; 111 bin 214 TL ile 133 bin 889 TL arasında değişiyor.

TOKİ Kayseri Mimarsinan Evleri 2+1 dairelerin ödeme planı

TOKİ Kayseri Mimarsinan Mahallesi konutlarında 2+1 daireler “alt gelir grubu” konutları olarak geçiyor. Projede alıcılara yüzde 12 peşin ödemelerde 180 ay taksit imkanı sunuluyor.

Buna göre projedeki en ucuz daire 13 bin 346 TL peşin, 180 ay 543  TL taksitle, en pahalı daire ise 16 bin 67 TL peşin, 180 ay 654 TL taksitle alınabiliyor.

TOKİ kredilerinde taksitler sabit değil. Taksitler her 6 ayda bir kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, Yİ- ÜFE veya TÜFE oranlarından hangisi düşükse, o oranda artırılıyor. Taksit ödemeleri, konut teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlıyor.

TOKİ Kayseri Mimarsinan Mahallesi evlerinde satışa sunulan 2+1 dairelerin tamamının fiyat listesine ve ödeme seçeneklerine BURADAN ulaşabilirsiniz.

TOKİ Kayseri Mimarsinan Mahallesi konutları başvuru şartları

Projeden daire sahibi olmak isteyenlerin 23-31 Ekim tarihleri arasında Ziraat Bankası’nın Kayseri şubelerine başvuruda bulunması gerekiyor. Başvuru ücreti olarak 1000 TL alınıyor. Kurada ismi çıkmayanlar başvuru ücretini geri alabiliyor. Satışa çıkan konut sayısından daha fazla sayıda başvuru geldiği taktirde kura 13 Kasım’da çekilecek.

Projeden daire sahibi olmak isteyenler için aranan şartlar ise şöyle;

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Kayseri il sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç)

4. Toplu Konut İdaresinden daha önce konut kredisi kullanmamış olması,

5. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması (Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamakta.)

6. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3 bin 200 TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3 bin 200 TL  olması gerekmekte.)

7. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.

Satış için diğer unsurlara BURADAN bakabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgiyi 4448654 nolu TOKİ Çağrı Merkezi‘nden alabilirsiniz.

Kayseri Mimarsinan TOKİ Evleri nerede?

TOKİ Mimarsinan Konutları, Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde, Mimarsinan Mahallesi’nde bulunuyor. Sivas Yoluna 2 kilometre uzaklıktaki proje, Kayseri’nin merkezine ise 14 kilometrelik mesafede.

 

SORULARINIZDA LÜTFEN DETAYLI BİLGİ VERİNİZ

Sorunuzu bir cümleyle özetleyin
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*