Toki Kayseri Melikgazi Yeşilyurt’a 709 ev yapacak

Toki Kayseri Melikgazi Yeşilyurt’a 709 ev inşa edecek. İhalesi 28 Aralık Perşembe günü gerçekleştirilen projede 7 dükkanlı bir ticaret merkezi ve bir de cami yer alacak.

Toki Kayseri Melikgazi Yeşilyurt

Toki Melikgazi Yeşilyurt Evleri mahalle konseptinde olacak

Toki tarafından Kaysernin Melikgazi ilçesinde inşa edilecek evlerin 372’si 2+1, 397’si 3+1 ve 40’ı ise 4+1 olacak.

Projede binalar zemin+4 kat yüksekliğinde inşa edilecek.

Projede tasarımında yörenin yerel mimarisi göz önünde bulunduruldu. Buna göre bina cephelerinde zemin kat seviyesine kadar taş kaplamalar kullanılacak. Ayrıca ahşap görünümlü fibercement kaplamalar, dekoratif pencereler ve söve gibi yöresel özellikler de projede uygulanacak.

Proje Toki’nin mahalle anlayışına uygun olacak şekilde yapılacak. Yeşilyurt Toki Evleri’nin dükkanları, camisi, meydanı, spor ve oyun alanları, parkları ve peyzajıyla yeni bir mahalle hüviyetine sahip olması planlanıyor.

Toki Kayseri Melikgazi Yeşilyurt Evleri ne zaman satışa çıkacak?

Toki, ihalesi gerçekleştirilen konutları genelde 2 ay içerisinde satışa çıkarıyor. Ancak sürecin daha fazla netleşmesi için önce ihalenin incelenmesi ve onaylanması gerekiyor.

Toki Melikgazi Yeşilyurt Evleri’nde daire fiyatları ne kadar olacak?

Toki, ürettiği konutları maliyetine satıyor. Maliyette ihalede ortaya çıkacak tutar, arsa fiyatı, projelendirme çalışmaları gibi unsurlar etkili oluyor. Toki’nin 2+1 daireleri alt gelir grubu, 3+1 ve 4+1 daireleri ise orta gelir grubu daireleri olarak geçiyor. Toki daha önce benzer bölgede 2+1 daireleri 115-130 bin TL aralığında satmıştı. Burada da benzer bir fiyat çıkması bekleniyor.

Kesin başvuru tarihi ve daire fiyatları açıklandığında ilk olarak Evden Haberler aracılığı ile duyurulacak.

Melikgazi Yeşilyurt Toki Evleri ne zaman teslim edilecek?

İhale şartnamesine göre dairelerin yer tesliminden itibaren 650 günde tamamlanması gerekiyor. Bu durumda dairelerin 2020 yılı başlarında teslim edileceği düşünülüyor.

Toki Kayseri Melikgazi Yeşilyurt Evleri görselleri
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*