TOKİ Kayseri İncesu Örenşehir 4. Etap satışa çıktı

TOKİ Kayseri İncesu Örenşehir 4. Etap kapsamında inşa edilen 80 adet 2+1 daire, “kurasız” olarak satışa çıktı. Projeden daire sahibi olmak isteyenlerin 28 Kasım’dan itibaren Ziraat bankası İncesu Şubesine başvurması gerekiyor. “Kurasız” satış olduğundan ilk gelen istediği daireyi seçerek alabiliyor. Projede fiyatlar 109 binden, taksitler ise 363 TL’den başlıyor.

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

TOKİ Kayseri İncesu Örenşehir 4. Etap daire fiyatları

Projede satışa çıkan 2+1 daireler brüt 77 metrekare, net 59 metrekare büyüklüğüne sahip.

Örenşehir 4. Etap dairelerinde fiyatlar ise 109 bin TL ile 129 bin TL arasında değişiyor.

Örenşehir 4. Etap ödeme planı ve taksit tutarları

Projede satışa çıkan 2+1 daireler “alt gelir grubu konutları” olarak geçiyor. TOKİ projede alıcılara yüzde 12 peşin ödemelerde 180 ay, yüzde 15 peşin ödemelerde 216 ay, yüzde 20 peşin ödemelerde ise 240 ay taksit imkanı sunuyor.

Buna göre 109 bin TL’lik 2+1 dairenin ödeme seçenekleri şöyle

13 bin TL peşin, 180 ay 532 TL taksit,

veya 16 bin 315 TL peşin, 216 ay 428 TL taksit,

veya 21 bin 753 TL peşin, 240 ay 363 TL taksit.

Taksitler her 6 ayda bir kez memur maaş zammı, ÜFE veya TÜFE’den hangisi düşükse o oranda artırılıyor.

İlk taksit ödemesi daire tesliminden sonra başlıyor. Taksitlere yönelik ilk zam da daire tesliminden sonraki 6 ayda gerçekleşiyor.

Alt gelir grubu konutu olarak geçen bu konutlar borçları bitene kadar satılamıyor, devir edilemiyor, kiraya verilemiyor.

Kayseri İncesu Örenşehir 4. Etap TOKİ Evleri’nde satışa çıkan konutların tamamının fiyat listesi ve ödeme seçeneklerine BURADAN ulaşabilirsiniz.

TOKİ İncesu Örenşehir 4. Etap başvuru şartları

Proje “açık satış” yöntemiyle satışa sunulduğundan, başvuru değil direk satış işlemi gerçekleşiyor. Satış işlemlerinde yetkili banka Ziraat Bankası Kayseri İncesu şubesi. Proje 28 Kasım-29 Aralık tarihleri arasında satışta kalacak ancak 80 kişi konutu satın almak için başvurunca satış kapanacak.

Başvuruda aranan şartlar ise şöyle;

Başvuru sahibinin,

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması veya kredi kullanmamış olması,

3. Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç)

4. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması,

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL olması,

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılmış olması (Fazla sayıda başvuru yapanın başvurusu geçersiz sayılacak)

Projedeki 2+1 dairelere başvuru için gerekli tüm detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgiyi 4448654 nolu TOKİ Çağrı Merkezi’nden öğrenebilisiniz.

Kayseri İncesu Örenşehir 4. Etap nerede?

TOKİ tarafından inşa edilen Örenşehir 4. Etap konutları, Kayseri Niğde yolu üzerinde bulunuyor. Bahçesaray Mahallesi’ndeki proje, ana yola yalnızca 100 metre uzaklıkta.Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*