TOKİ Karabük Yenice kura sonuçları!

TOKİ Karabük Yenice projesindeki 7 konutun kurası 15 Kasım’da çekilecek. Karabük Yenice TOKİ Konutları’nın kura sonuçları yine aynı gün evdenhaberler‘de yayınlanacak.

Karabük Yenice TOKİ Evleri kura sonuçları

TOKİ Karabük Yenice konutlarında satışa çıkan 7 dairenin kura sonuçlarına açıklanır açıklanmaz BURADAN ulaşabilirsiniz.

Karabük Yenice TOKİ ev fiyatları

Projede satışa çıkan dairelerin tamamı 2+1.

Net 61 metrekare büyüklükteki dairelerin fiyatları 95 bin TL ile 115 bin TL arasında değişiyor.

Karabük Yenice TOKİ ödeme planı!

Projede satışa sunulan 7 daire için TOKİ 3 farklı ödeme seçeneği sunuyor.

Alıcılar yüzde 12 peşin ödemelerde 180 ay, yüzde 15 peşin ödemelerde 216 ay, yüzde 20 peşin ödemelerde ise 240 ay taksit imkanından yararlanabiliyor.

Buna göre en ucuz 2+1 daireyi 14 bin TL peşinat ve 240 ay ayda 373 TL taksitle almak mümkün.

Taksitler her 6 ayda bir kez ÜFE, TÜFE veya memur maaş zammından hangisi düşükse, o oranda artırılıyor.

Projeden daire sahibi olanlar borçları bitene kadar daireyi kiraya veremiyor, devredemiyor.

Karabük Yenice TOKİ Konutları’nda satışa çıkan 7 dairenin tamamının ödeme planı ve fiyat bilgisine BURADAN bakabilirsiniz.

Karabük Yenice TOKİ Konutları başvuru şartları ve gereken evraklar

TOKİ Karabük Yenice Evleri’nden daire sahibi olmak isteyenlerin 6-10 Kasım tarihleri arasında Yenice Ziraat Bankası şubesine başvurması gerekiyor. Başvuru ücreti 1000 TL. Kura tarihi ise 15 Kasım. Kurada ismi çıkmayanlar başvuru ücretini geri alabilecek. yeterli sayıda başvuru olmazsa kura çekilmeyecek.

TOKİ Karabük Yenice Evleri için başvuru şartları ise şöyle;

Başvuru sahibinin,

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Karabük il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

3. Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması veya kredi kullanmamış olması,

4. Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç)

5. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması,

6. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL olması,

7. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılmış olması (Fazla sayıda başvuru yapanın başvurusu geçersiz sayılacak)

Başvuru için gereken evraklar ise

1. Nüfus Cüzdanı fotokopisi,

2. Karabük il nüfusuna kayıtlı olması veya Yenice ilçesi sınırları içerisinde en az 1 yıldır oturduğunu gösteren belgeler (İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ibraz edilmesi veya başvuru sahibinin adına ve ikametgah ilmühaberinde yer alan adresine göre düzenlenmiş bir adet fatura

3. Hane halkı gelirinin en fazla net 3.200 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeler, (Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi, velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler)

4. Başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belgeler,

5. İlçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı veya adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan ve son bir yıldır Yenice ilçesi sınırları içerisinde ikamet ettiğini kanıtlayacak belge, (İlçe nüfusuna kayıtlı olması durumunda kimlik ibrazı yeterlidir)

6. Başvuru esnasında Bankada Tapu Kaydı Taahhütnamesi’nin imzalanması

Karabük Yenice TOKİ Evleri satış duyurusu ve başvuru için gerekli tüm detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgiyi 4448654 nolu TOKİ Çağrı Merkezi’nden alabilirsiniz.

 
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*