TOKİ KAĞITHANE ARSASINA EN YÜKSEK TEKLİFİ ÖZAK VERDİ
TOKİ’nin İstanbul Kâğıthane Arıcılar mahallesindeki arsası için ilk oturum gerçekleştirildi. “Arsa Satış Karşılığı Gelir Paylaşımı” modeliyle satışa çıkan arsanın ihalesinde en yüksek teklifi 500 milyonluk bedelle Özak-Er Yapı Ortaklığı verdi.

İlk ihaleye 14 firma katıldı

İstanbul Kağıthane 7755/4, 7756/2 ve 7756/3 parsellerde bulunan arsa ihalesinin ilk oturuma ilgili firmalar tarafından yoğun ilgi gösterildiğini belirten TOKİ Başkanı Ergün Turan, “Arsa Satış Karşılığı Gelir Paylaşımı modeliyle satışa sunduğumuz arsanın ilk ihalesine ilgili 14 firma katılıp teklif verdi. En yüksek teklifi 500 milyonluk bedelle Özak G.Y.O. A.Ş. & İnt-Er Yapı İnş. İş Ortaklığı sundu. İdare olarak yapılan teklifleri inceleyip İhaleye katılan ilgili firmaları ikinci oturuma davet edeceğiz. İkinci oturum sonunda alınan teklifleri göre ihaleyi kazanan ilgili firmayı açıklayacağız.” dedi. “Yoğun ilgi gösterilen arsamız İstanbul’un en merkezi yerindedir.” diyen Turan, “ İhalenin içerisinde ayrıca 803 metrekarelikcami alanı ve 531 metrekarelik park alanı da olacak.” dedi.

Arsa ulaşım akslarına oldukça yakın konumda

Arsanın Kâğıthane’den geçen TEM otoyolunun hemen yanında bulunduğu söyleyen Turan, “Satışını yaptığımız alan Hasdal Köprülü Kavşağının ve karayolunun hemen yanında olup toplu ulaşım hattının kesiştiği noktada bulunuyor. Arsamızın ulaşım yollarına yakın olması, bölgenin çeşitliliği, alt yapısı tamamlanmış bölgede bulunması yatırımcılarımız için yeni bir fırsat sunuyor.” dedi.

TOKİ’nin kendi finansal kaynağını oluşturduğuna dikkat çeken Turan,“Arsa Satış Karşılığı Gelir Paylaşımı modeli ile konut üretmek için finansal kaynak sağlıyoruz. Böylelikle dar gelirli konuta erişmekte zorlanan vatandaşlarımız için konut üretimi yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Toplam 14 firmanın katıldığı ihale sonunda yapılacak olan teknik değerlendirme sonucunda davet edilen firmaların katılımıyla ihalenin ikinci oturumu yapılacak.

Arsalarda yapılacak projelerin 4 yılda tamamlanması planlanıyor

Kağıthane Arıcılar’da bulunan arsada konutlar, ticaret alanı, cami ve park inşa edilebilecek. Projenin tamamlanma süresi işe başlama tarihinden itibaren 1265 takvim günü olarak açıklandı.

Satışa çıkarılan 4 arsa toplam 22 bin metrekare

TOKİ Kağıthane Arıcılar projesinin konut ve ticaret alanının toplam arsa büyüklüğü 22 bin 491 metrekare, emsale esas toplam inşaat alanı ise 40 bin 485 metrekare. Projedeki cami 803 metrekare, park ise 531 metrekare alana sahip olacak.

TOKİ Kağıthane Arıcılar arsalarına ait bilgiler

1-) 7755 ada 4 parselde bulunan arsada konut ve ticaret alanı inşa edilecek. 1.80 emsal değeri olan arsanın toplam arsa alanı 11 bin 166 metrekare, emsale esas inşaat alanı 20 bin 100 metrekare.

2-) 7756 ada 2 parselde bulunan arsada konut ve ticaret alanı inşa edilecek. 1.80 emsal değeri olan arsanın toplam arsa alanı 3 bin 588 metrekare, emsale esas inşaat alanı 6 bin 459 metrekare.

3-) 7756 ada 3 parselde bulunan arsada konut ve ticaret alanı inşa edilecek. 1.80 emsal değeri olan arsanın toplam arsa alanı 7 bin 736 metrekare, emsale esas inşaat alanı 13 bin 925 metrekare.

4-) 7756 ada 4 parselde bulunan arsada cami ve park inşa edilecek. Caminin toplam alanı 803 metrekare, park alanı ise 531 metrekare büyüklüğe sahip.

TOKİ Kağıthane Arıcılar arsası nerede?

TOKİ’nin arsası Lütfi Aykaç Bulvarı ile TEM arasındaki alanda yer alıyor.