TOKİ İZMİR TORBALI AYRANCILAR’DA 315 KONUTLUK YENİ PROJEYE BAŞLIYOR
TOKİ, İzmir’in Torbalı İlçesi Ayrancılar Mahallesi’nde 315 konut inşa edecek. 8 Haziran’da gerçekleştirilen ihale kapsamında konutları yanı sıra 8 dükkan ve altyapı-çevre düzenleme işi de yer alıyor.

Konutlar 5 kat olacak

TOKİ İzmir Torbalı konutları zemin+5 yükseliğinde olacak. 315 konutun 156’sı 2+1 ve 159’u ise 3+1 planında inşa edilecek.

Yerel mimari unsurlara yer verilecek

Proje aşamasında modern ve yerel mimari sentezlendi. Cephelerde söveler ve dekoratif pencereler ile farklılık yaratılmaya çalışıldı. Dükkânlarla konutlarla iç içe tasarlandı. Konutların yanı sıra donatı alanları, meydanı, dükkânları, geniş peyzaj, yürüyüş alanları ve çocuk oyun alanları ile tüm ihtiyaçlara yanıt verecek yeni bir yerleşim alanı oluşturuldu.

TOKİ İzmir Torbalı Ayrancılar Konutları 550 günde tamamlanacak

İhale sürecinden sonra TOKİ yetkilileri teklifleri değerlendirecek ve kazanan firma açıklanacak. Sözleşme sonrasında yer teslimi yapılacak. Bu sürecin yaklaşık 1-2 ay sürebileceği söyleniyor. Firmanın yer tesliminden sonra projeyi tamamlamak için 550 gün süresi bulunuyor. Bu durumda konutların 2019 yılında teslim edilmesi planlanıyor.

TOKİ İzmir Torbalı Ayrancılar Konutlarında daire fiyatları ne kadar olacak?

TOKİ İzmir Torbalı Ayrancılar Konutları projesinde ayrıntılar henüz netleşmiş değil. TOKİ konutları sıfır karla yaptığı için projedeki fiyatların belirlenebilmesi için ihale sonucunun ortaya çıkması gerekiyor. TOKİ konut fiyatlarını belirlerken projelendirme çalışmaları, arsa maliyeti ve ihale bedelini hesaplayıp metrekareye bölüyor. Projedeki dairelerin fiyatları açıklanır açıklanmaz sitemizde yer alacak.

TOKİ İzmir Torbalı Ayrancılar Konutlarında başvurular ne zaman başlayacak?

TOKİ İzmir Torbalı Ayrancılar Konutları başvurular fiyatların netleşmesinden hemen sonra başlayacak. Başvuru tarihleri ve aranan şartlar da açıklanır açıklanmaz sitemizde yer alacak.
10 Comments

  1. Konutların engelli vatandaşların acil durunda zorluk yaşanmaması sebebiyle uygun şartlarda ve geniş olması tercih olunur.

Bir yorum yazın


*