TOKİ İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ MERKEZ KAMPÜSÜNÜ YAPACAK
Son zamanlarda üniversite binaları da yapmaya başlayan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nin merkez kampüsünü de inşa edecek. TOKİ Medeniyet Üniversitesi merkez kampüs inşaat ihalesi bugün gerçekleşecek. İhaleyi kazanan firma 2018 yılı yaz aylarında projeyi teslim edecek.

010 yılında kurulan ve halen eğitimin sürdüğü üniversitenin Üsküdar Bulgurlu Mahallesinde yer alan kampüsündeki Merkez Laboratuvar, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi ile Siyasal Bilgiler ve Hukuk Fakülteleri binaları proje kapsamında TOKİ tarafından yapılıyor.

TOKİ’nin inşa edeceği İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nin merkez kampüsü, çağdaş eğitim binaları, sosyal alanları ve engelli dostu tasarım anlayışıyla, Türkiye’nin örnek üniversite kampüslerinden biri olacak.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Binası ile Siyasal Bilgiler ve Hukuk Fakültesi Binası İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi ihalesi bugün saat 14:30’da gerçekleşecek.

TOKİ Medeniyet Üniversitesi merkez kampüs için, Kadıköy – Kartal Metro hattının Ünalan ve Göztepe istasyonlarına yakın 2, karayolu üzerinden 1 adet olmak üzere toplam 3 ana giriş tasarladı.

Eğitim binaları, 1 ana meydan ve bu meydana bağlanan 2 küçük meydanın etrafına yerleştirildi. D-100 karayoluna paralel iki ana sıra halinde yerleştirilen binaların arka bloklan daha yüksek katlı, yola bakan ön bloklar, siluet göz önünde bulundurularak alçak tutuldu.