Toki indirim kampanyası için düşük faizle kredi desteği!

Toki, 24 Nisan’da başlayacak indirim kampanyası için ek bir fırsat daha sundu. Toki’ye kalan borcunun tamamını banka kredisiyle ödemek isteyenler için anlaşmalı bankalara düşük faizle kredi desteği verecek. Kredi faiz oranı 50 bin TL’ye kadar kredilerde yüzde 0,99, 50 bin TL sonrası için de aylık 1,06 olacak. İşte detaylar…

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Toki indirim kampanyası ne zaman başlıyor ? (2018)

Toki indirim kamanyası için faizler yüzde 0,99’a indi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) 24 Nisan’da başlatılacak yüzde 20 indirim kampanyasından yararlanmak isteyenlere düşük faiz imkanı sundu.

Toki’ye olan borcunu banka kredisiyle kapatıp indirim almak isteyenler, 120 ay vadeyle ayda 0,99 faiz oranıyla kredi çekebilecek.

Bunun için kredinin, Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzaladıkları bankalardan çekilmesi gerekiyor.

Toki Başkanı Mehmet Ergün Turan kampanyayı şöyle değerlendirdi;

“Konut faiz oranlarının yüzde 1’in altına inmesi gerekiyordu. Biz de bu yıl bankalarımıza bunu belirttik. Bankalarımız da bu çağrıya cevap verip konut kredisi faizlerini 50 bin liraya kadar 120 ay vade imkanı ile 0,99’dan verecek. 50 bin liranın üzerindeki kredi oranları ise 120 aya kadar yüzde 1,06 faiz oranıyla verilecek. Yapılan bu uygulama ile Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘faiz indirin’ çağrısına da eşlik etmiş olduk.”

Toki indirim kampanyası için başvurular 18 Mayıs’ta bitecek

TOKİ Başkanı Turan, “Bankalar geçen hafta itibarıyla indirime gittiler. Faizlerin 50 bin liraya kadar 120 ayda 0,99’a gelmesi önemli bir adımdır. Bunun 50 bin lira üzerinde de uygulanması gerekmektedir.” diye konuştu.

Turan, kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşların son tarih olan 18 Mayıs 2018’e kadar başvurularını yapması gerektiğini belirterek, “Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında indirim olmayacak.” dedi.

Borcun tamamını kapatmak şart değil

Turan, bu yılki indirim kampanyasında esnek ödeme planı yaptıklarını belirterek, “Yüzde 20 indirim kampanyamızdan bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlarımız da yararlanabilecek. Borcunun tamamını kapatamayacak vatandaşlarımız borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 20 indirim kampanyasından faydalanabilecek.” dedi.Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*