TOKİ Hatay Düğünyurdu konutları 16 Ekim’de satışa çıkıyor!

TOKİ, Hatay’ın İskenderun ilçesi Düğünyurdu Mahallesindeki 895 konutu kuralı olarak satışa çıkartıyor. Tamamı 2+1 olan konutlar için başvurular 16-27 Ekim tarihleri arasında Halk Bankası Hatay şubelerine yapılacak. Projede dairelerin fiyatları 129 bin TL’den, taksitle ise 634 TL’den başlıyor.

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İskenderun Düğünyurdu TOKİ konutları fiyatları

Projede satışa çıkan dairelerin fiyatları; 129 bin 792 TL ile 152 bin 317 TL arasında değişiyor.

TOKİ Hatay Düğünyurdu konutları ödeme planı

TOKİ Hatay Düğünyurdu konutlarında 2+1 daireler “alt gelir grubu” konutları olarak geçiyor. Projede alıcılara yüzde 12 peşin ödemelerde 180 ay taksit imkanı sunuluyor.

Buna göre projedeki en ucuz dairenin ödeme planı şöyle;

15 bin 575 TL peşin, 180 ay 634 TL taksitle.

Ancak TOKİ konutlarında taksitlerin sabit olmadığını hatırlatalım. TOKİ alt gelir grubu konutlarında taksitler her 6 ayda bir kez ÜFE, TÜFE veya memur maaş zammından hangisi daha düşükse o oranda artırılıyor.

TOKİ Hatay İskenderun Düğünyurdu evlerinde satışa sunulan 2+1 dairelerin tamamının fiyat listesine ve ödeme seçeneklerine BURADAN ulaşabilirsiniz.

TOKİ Düğünyurdu konutları başvuru şartları

TOKİ Hatay Düğünyurdu konutlarına başvurular 16-27 Ekim tarihleri arasında Halk Bankası Hatay şubelerine yapılıyor. Başvuru ücreti olarak 1000 TL alınıyor. Kurada ismi çıkmayanlar başvuru ücretini geri alabiliyor. TOKİ Düğünyurdu konutları için 895’ten fazla başvuru geldiği takdirde kura 6 Kasım tarihinde çekilecek. Projeden konut almak isteyenler için ise başvuru şartları şöyle;

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Hatay İl sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,
• Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)

4. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmıyor.

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL olması)

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.

 

Satış için diğer unsurlara BURADAN bakabilirsiniz.

Projede satışa çıkan 158 adet 3+1 daireye ilişkin fiyat, ödeme planı, başvuru şartları ve diğer ayrıntılara BURADAN ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgiyi 4448654 nolu TOKİ Çağrı Merkezi‘nden alabilirsiniz.

 Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*