Toki Hatay Altınözü Karsu Mahallesinde yeni projeye başlıyor! (2018)

Toki Hatay Altınözü Karsu Mahallesinde 384 konutluk yeni bir projeye başlıyor. Projede konutların yanı sıra bir ticaret merkezi ve bir de cami yer alacak.

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Toki Hatay Altınözü Karsu Mahallesi

İhale 15 Şubat’ta

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından, Hatay’ın Altınözü İlçesi Karsu Mahallesi’nde 384 konut inşa edilecek.

Projenin daha önce gerçekleştirilen ihalesi iptal edilmişti. Yeni ihale 15 Şubat 2018 saat 14:30’da Toki İstanbul Hizmet Binası’nda yapılacak.

Toki Hatay Altınözü Karsu Evleri nasıl olacak?

Toki Hatay Altınözü Karsu Mahallesi evleri zemin+4 katlı binalardan oluşacak.

Projede inşa edilecek 384 dairenin 177’si 2+1 ve 197’si ise 3+1 planında yapılacak.

Geleneksel mimarinin modern mimariyle sentezlendiği projede zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, ahşap görünümlü kaplamalar, kemer formlu blok girişleri, geniş balkon ve pencereler kullanılacak.

Toki Hatay Altınözü Karsu Konutlarına başvurular ne zaman başlayacak?

TOKİ gerçekleştirdiği ihaleleri genellikle 2 hafta içerisinde sonuçlandırıyor. Ardından 10 gün içinde ihaleyi kazanan firmaya arsa teslimi yapılıyor. İnşaatın başlamasından 2 ay sonra da proje satışa çıkıyor. Bu durumda TOKİ Hatay Altınözü Karsu konutlarına başvuruların 2018 yılı Mayıs-Haziran ayları içinde başlayacağı tahmin ediliyor.

Kesin başvuru tarihleri açıklandığında, evdenhaberler.com okuyucularına gerekli bilgileri ayrıca aktaracak..

Hatay Altınözü Karsu TOKİ Evleri’nde daire fiyatları ne kadar olacak?

TOKİ, ürettiği sosyal konutları maliyetine satıyor. TOKİ’nin daire fiyatlarını belirlemesinde arsa fiyatları ve ihale rakamı önemli rol oynuyor. Kesin fiyatların ortaya çıkması için dairelerin TOKİ’ye maliyetinin netleşmesi gerekiyor. Dairelerin kesin fiyatları açıklandığında www.evdenhaberler.com olarak bunu ilk duyuran sayfa olacağız.

Ancak TOKİ’nin bölgede inşa ettiği 2+1 daireleri 80-110 bin, 3+1 daireleri ise 120-150 bin TL aralığında sattığını hatırlatalım. Hatay Altınözü Karsu TOKİ Konularında da fiyatların bu rakamlara yakın olacağı ifade ediliyor.

Hatay Altınözü Toki Konutları görselleriBu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*