TOKİ GAZİANTEP ISLAHİYE’DE YENİ PROJEYE BAŞLIYOR

TOKİ, Gaziantep’in Islahiye İlçesi, Fevzipaşa Mahallesi’nde yeni bir projeye başlıyor. 596 konutluk projede bir cami, bir ticaret merkezi ve 16 derslikli ilköğretim okulu da bulunuyor. Projenin ihalesi gerçekleşti.

Mahalle konseptine uygun bir proje olacak

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

TOKİ’nin en büyük konut üretim alanlarından biri olan Gaziantep’te mahalle konseptiyle tasarlanan proje, yerleşim alanı ve sosyal donatılarıyla birlikte (dükkân, cami, okul, park, peyzaj) kente değer katacak yeni bir yaşam merkezi oluşturuyor.

Projede, yörenin mimari cephe anlayışının yansıtılmasına mümkün olduğunca özen gösterildi. Blok girişi, dış cepheler ve zemin kat seviyesine kadar taş kaplamalar, balkon ve pencere kenarlarında taş kaplama görünümlü söveler, payandalar kullanılarak, büyük dekoratif pencereler ve geniş balkonlar tasarlandı.

Gaziantep Fevzipaşa TOKİ Konutları ne zaman satışa çıkacak?

TOKİ genelde ihaleden 1 ay sonra konutları satışa çıkarıyor. Ancak bunun için ihale sürecinin sonlanması gerekiyor. TOKİ teklifleri aldıktan yaklaşık 2 hafta sonra bir problem çıkmazsa ihaleyi sonuçlandırıyor. Bu durumda konutların Ağustos sonunda satışa çıkması bekleniyor.

Gaziantep Islahiye Fevzipaşa TOKİ Konutları görselleri