TOKİ GAZİANTEP ISLAHİYE FEVZİPAŞA’DA 596 YENİ KONUT ÜRETECEK
TOKİ Gaziantep’in Islahiye İlçesi, Fevzipaşa Mahallesi’nde yeni bir projeye başlıyor. Gaziantep Islahiye Fevzipaşa TOKİ Konutları 596 daireden oluşacak. İhalesi 6 Eylül 2017 tarihinde gerçekleştirilen proje kapsamında bir cami, bir ticaret merkezi ve 16 derslikli ilköğretim okulu da inşa edilecek.

Konutlar hem yerel hem mahalle konseptinde olacak

TOKİ’nin en büyük konut üretim alanlarından biri olan Gaziantep’te mahalle konseptiyle tasarlanan proje, yerleşim alanı ve sosyal donatılarıyla birlikte yeni bir yaşam merkezi oluşturuyor.

Projede, yörenin mimari cephe anlayışının yansıtılmasına mümkün olduğunca özen gösterildi.

Blok girişi, dış cepheler ve zemin kat seviyesine kadar taş kaplamalar, balkon ve pencere kenarlarında taş kaplama görünümlü söveler, payandalar kullanılarak, büyük dekoratif pencereler ve geniş balkonlar tasarlandı.

Fevzipaşa TOKİ Konutları ne zaman satışa çıkacak?

TOKİ ihale süreci tamamlanmadan ve inşaat başlamadan konutları satışa çıkarmıyor. Konutlar maliyetine satılacağından ihalede verilecek teklifler önem taşıyor. TOKİ genelde ihale sürecini 2-3 haftada tamamlıyor. Yaklaşık 1 ay sonra da ilk satışlar başlıyor. Yeterince başvuru olmazsa konut tipine göre başvuru şartları esnetilerek projedeki satışlar sürdürülüyor.

Gaziantep Islahiye Fevzipaşa TOKİ Konutları görselleri

SORULARINIZDA LÜTFEN DETAYLI BİLGİ VERİNİZ

Sorunuzu bir cümleyle özetleyin