TOKİ GAZİANTEP GÜZELVADİ KONUTLARİ ENGELLİLERE ÖZEL OLARAK SATIŞA ÇIKIYOR

TOKİ’nin Gaziantep Şahinbey Güzelvadi’de inşa etmekte olduğu 247 konutluk projede yer alan 7 konutu engellilere özel olarak satışa çıkarıyor. 31 Mayıs’ta başlayacak satışta konut sahibi olmak için yüzde 40 engelli olmak gerekiyor. Konutlar kurayla değil, başvuru önceliğine göre satılıyor. İlk başvuran istediği konutu alıyor.

Gaziantep Şahinbey Güzelvadi Engelli Konutları’na başvurular ne zaman yapılacak?

31 Mayıs’ta başlayacak başvurular 30 Haziran’da sona erecek. Konutlara kura ile değil, başvuru önceliğine göre satıldığından ilk gelen konutları alabilecek.

Gaziantep Şahinbey Güzelvadi Engelli Konutları’nda daire fiyatları kaç lira?

Gaziantep Şahinbey Güzelvadi Toki Evleri’nde yer alan 2+1 konutların fiyatları 109 bin 157 liradan başlıyor. TOKİ evlerinde yüzde 12 peşin ödemelerde 15 yıl vade seçeneği sunuluyor. Bu durumda en ucuz konutu, 13 bin 99 lira peşin, ayda 534 lira taksitle 15 yılda almak mümkün olabiliyor.

Projedeki en pahalı 2+1 daire ise 129 bin 167 lira. Bu konutta da yüzde 12 peşin 15 yıl vade seçeneğiyle alırsanız aylık ödemeniz 631 lira olarak gerçekleşiyor.

Gaziantep Güzelvadi Toki Evleri’nde 2+1 dairelerin büyüklükleri brüt 77, net 59 metrekare.

Aylık taksitler her 6 ayda bir kez TÜFE, ÜFE veya memur maaş zammından hangisi düşükse o oranda artırılıyor.

Projedeki 2+1 daireler engellilere özel olarak satıldığı için daireyi satın alanlar, borçları bitene kadar daireyi devredemiyor veya kiralayamıyor.

Başvuru sahiplerinde hangi şartlar aranıyor?

Bu dairelerden alabilmek için başvuru sahibinin yüzde 40 engelli olması, Gaziantep il nüfusuna kayıtlı olması veya en az 1 yıldır Gaziantep’te ikamet ediyor olması ve aylık hane gelirinin 3 bin 200 liranın altında olması isteniyor.

Başvuru sahibinin ve ailesinin üzerinde konut olmaması ve daha önce TOKİ’den ev almamış olmaları ise aranan diğer şartlar.

Başvuruda gereken evraklar

Konut başvuruları Halk Bankası Gaziantep şubelerinden herhangi birine yapılabiliyor.

Başvuru işlemlerini bizzat başvuran şahsın yapması, engelli kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış yüzde 40 engelli olduğuna dair sağlık heyeti raporunu yanında bulundurması gerekiyor.

Gaziantep Şahinbey Güzelvadi TOKİ Konutları’na başvurmak için tüm şartlara buradan, daire fiyatlarının tam listesine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Konutlar ne zaman teslim edilecek?

Projede inşaat bitmiş durumda. Sözleşme yapılmasıyla birlikte konutların teslim edilmesi planlanıyor.