TOKİ ERZİNCAN YALNIZBAĞ KONUTLARI 277 LİRA TAKSİTLE SATIŞA ÇIKIYOR
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Erzincan Merkez ilçesi Yalnızbağ Beldesinde inşa ettiği konutları kurasız satışa sunuyor. Dairelerin fiyatları 83 bin liradan başlıyor. Projede satılık 116 konut bulunuyor.

224 konut satıldı, 116’sı sahibini bekliyor

340 konutluk projede 224 hak sahibi belirlenmiş durumda. Geri kalan 116 daire ise açık satışla, kurasız, başvuru önceliğine göre satılıyor. 29 Mayıs’ta başlayacak satış, 30 Haziran’da sona erecek.

Erzincan Merkez Yalnızbağ TOKİ Konutları’nda 2+1 daire kaç lira?

TOKİ Erzincan Merkez Yalnızbağ Konutları’nda yer alan 2+1 dairelerin fiyatları 82 bin 996 liradan başlıyor. Projede yüzde 20 peşin ödemelerde 20 yıl vade imkanı sunuluyor. Buna göre 16 bin 599 lira ödeyen, aylık 277 lira taksitle bu konutlardan alabiliyor.

Projedeki en pahalı 2+1 daire ise 105 bin 127 lira. Bu konutta da yüzde 20 peşin, 20 yıl vade seçeneğini kullanırsanız aylık ödemeniz 350 liraya çıkıyor.

Erzincan Merkez Yalnızbağ Konutları’nda 2+1 dairelerin büyüklükleri brüt 75, net 59 metrekare.

Aylık taksitler her 6 ayda bir kez TÜFE, ÜFE veya memur maaş zammından hangisi düşükse o oranda artırılıyor.

2+1 daireler için başvuru şartları neler?

Projedeki 2+1 daireler alt gelir grubu sınıfında olduğu için daireyi satın alanlar borçları bitene kadar daireyi devredemiyor veya kiralayamıyor.

Bu dairelerden alabilmek için başvuru sahibinin 25 yaşını doldurmuş olması ve aylık hane gelirinin 3 bin 200 liranın altında olması isteniyor. Başvuru sahibinin ve ailesinin üzerinde konut olmaması ve daha önce TOKİ’den ev almamış olması ise aranan diğer şartlar.

Bu statüde satılık 75 daire bulunuyor.

Erzincan Merkez Yalnızbağ TOKİ Konutları’nda 3+1 daire kaç lira?

Projede yer alan 3+1 dairelerin fiyatları ise 117 bin liradan başlıyor, 150 bin liraya kadar çıkıyor.

Brüt 106 net 89 metrekare büyüklüğündeki dairelerin en ucuzunu yüzde 20 peşin, 180 ay 523 lira taksitle almak mümkün.

Aylık taksitler her 6 ayda bir kez memur maaş zammı oranında artırılıyor.

3+1 dairelerin başvuru şartları neler?

Bu dairelerden alanlar 1 yıl sonra konutları devredebiliyor, satabiliyor.

Bu dairelerden alabilmek içinse sadece aile üzerinde başka konut olmaması ve daha önce TOKİ’den ev alınmamış olması şartları aranıyor. Bir sene sonra gerçekleştirilebilecek devir veya satış işlemlerinde de bu şart geçerli oluyor.

Bu statüde yalnızca 41 daire bulunuyor.

Erzincan Merkez Yalnızbağ TOKİ Konutları satış duyurusu ve daire fiyatları

TOKİ Erzincan Yalnızbağ konutları satış duyurusu, gereken evraklar ve başvuru şartlarının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

TOKİ Erzincan Yalnızbağ konutlarında satışa çıkacak tüm dairelerin fiyatları ve taksit seçeneklerine buradan ulaşabilirsiniz.