TOKİ ERZİNCAN GEÇİT 2. ETAP KONUTLARI 384 TL TAKSİTLE KURASIZ SATIŞA ÇIKIYOR
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Erzincan’ın Geçit ilçesi 2. Etap’ta inşa ettiği 63 konutu çekilişsiz kurasız satışa çıkarıyor. TOKİ Erzincan Geçit 2. Etap konutlarında tamamı 2+1 olan dairelerin fiyatları 78 bin liradan, taksitleri ise 384 liradan başlıyor. 12 Haziran’da satışa çıkacak konutları ilk başvuran alıyor. Başvurular T.C. Ziraat bankası Erzincan şubelerinden yapılabiliyor.

TOKİ Erzincan Geçit 2. Etap konutları daire fiyatları!

TOKİ Erzincan Geçit 2. Etap konutlarında 2+1 dairelerin fiyatları 78 bin 675 liradan başlıyor.

Bu daireyi 9 bin 441 lira peşin, ayda 384 lira taksitle 180 ay vadeyle almak mümkün.

Projede satışa çıkan en pahalı 2+1 daire ise 102 bin 229 lira.

Bu daireyi de 12 bin 267 lira peşin, ayda 499 lira taksitle 180 ay vadeyle almak mümkün.

Dairelerin büyüklükleri brüt 80, net 66 metrekare.

TOKİ’nin sattığı konutlarda taksitler sabit değil. Taksitlerin her 6 ayda bir kez ÜFE, TÜFE veya memur maaş zamlarından hangisi daha düşükse, o oranda artırılacağını belirtmekte fayda var.

TOKİ Erzincan Dargeçit 2. Etap konutları başvuru şartları!

Projedeki 2+1 daireler alt gelir grubu sınıfında olduğu için daireyi satın alanlar borçları bitene kadar daireyi devredemiyor veya kiralayamıyor.

Bu dairelerden alabilmek için başvuru sahibinin Erzincan kütüğüne kayıtlı olması veya en az 1 yıldır Erzincan’da ikamet ediyor olması, 25 yaşını doldurmuş olması ve aylık hane gelirinin 3 bin 200 liranın altında olması isteniyor. Başvuru sahibinin ve ailesinin üzerinde konut olmaması ve daha önce TOKİ’den daha önce ev almamış ve kredi çekmemiş olması ise aranan diğer şartlar.

TOKİ Erzincan Dargeçit 2. Etap konutlarına nasıl başvuruluyor?

Projede satışa çıkan konutlardan almak için Ziraat Bankası Erzincan şubelerine başvurmak gerekiyor. İlk başvuran, çekiliş veya kura olmaksızın istediği daireyi seçip alabiliyor.

TOKİ Erzincan Dargeçit 2. Etap konutları fiyat listesi!

TOKİ Erzincan Dargeçit 2. Etap konutlarında satılan 63 dairenin fiyatları ve ödeme seçeneklerine buradan ulaşabilirsiniz.

TOKİ Erzincan Dargeçit 2. Etap konutlarında başvuru için aranan şartlar, başvuru koşulları ve gerekli evraklara ise buradan ulaşabilirsiniz.
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*