TOKİ Elazığ’da 277 konutluk kentsel dönüşüm projesine başlıyor!

TOKİ Elazığ Cumhuriyet Mahallesi’nde 277 konutluk bir kentsel dönüşüm projesine başlıyor. Projenin ihalesi 16 Ekim’de yapılacak.

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

TOKİ Elazığ Cumhuriyet mahallesinde kentsel dönüşüm ihalesi 16 Ekim’de!

TOKİ Elazığ Cumhuriyet Mahallesi kentsel dönüşüm projesinin ihalesi, 16 Ekim saat 14:00’da İstanbul Küçükçekmece’deki, TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda yapılacak. TOKİ Elazığ Cumhuriyet Mahallesi kentsel dönüşüm projesi ihale dosyasına BURADAN ulaşabilirsiniz.

TOKİ Elazığ Cumhuriyet mahallesi konutlarına başvurular ne zaman başlayacak?

TOKİ ihaleleri genellikle 2 hafta içerisinde sonuçlandırıyor. Ardından 10 gün içinde ihaleyi kazanan firmaya arsa teslimi yapılıyor. Projede inşaatın başlamasının ardından genellikle 2 ay içerisinde projeler satışa çıkıyor. Bu durumda TOKİ Elazığ Cumhuriyet mahallesi konutlarına başvuruların 2018 yılı Ocak ayı içinde başlayacağı tahmin ediliyor. Ancak kentsel dönüşüm projelerinde başvuru tarihinin ileriye kaydırılabileceğini, önceliğin hak sahiplerine verileceğini hatırlatmak gerekiyor.

Kesin başvuru tarihleri açıklandığında evdenhaberler.com okuyucularına ayrıca duyuracak.

TOKİ Elazığ konutları daire fiyatları ne kadar olacak?

TOKİ, ürettiği konutları maliyetine satıyor. Ancak bu maliyet kentsel dönüşüm projelerinde yükseliyor. Çünkü konutların büyük bir bölümü zaten hak sahiplerine veriliyor. Geri kalan konutlardan da projenin maliyetinin çıkarılması gerekiyor. Bu nedenle kentsel dönüşüm projelerinde TOKİ konutları biraz daha pahalıya satışa çıkıyor. TOKİ Elazığ Cumhuriyet Mahallesi Konutları’nda kaç konutun hak sahiplerine verileceği ve geri kalan konutların fiyatı henüz netleşmiş değil. Bu bilgiler açıklandığında www.evdenhaberler.com internet sitemizden duyurulacak.

TOKİ Elazığ konutları ne zaman teslim edilecek ?

TOKİ projenin tamamlanması için ihaleyi kazanacak firmaya 550 gün süre veriyor. Bu durumda konutların, eğer ihale iptal olmazsa 2019 yılı Nisan ayında teslim edilmesi planlanıyor.Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*