TOKİ Elazığ Cumhuriyet Mahallesi’ne 277 konut yapacak

TOKİ,  “Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında, Elazığ Cumhuriyet Mahallesi’nde 277 konut inşa edecek. Projenin ihalesi 16 Ekim 2017 Pazartesi günü gerçekleştirildi.

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

TOKİ Elazığ’da kentsel dönüşüm için 1440 konut yapacak

İhalesi gerçekleştirilen TOKİ Elazığ Cumhuriyet Mahallesi Konutlarının 70’i 2+1, 207’si ise 3+1 planında inşa edilecek.

TOKİ ile Elazığ Belediyesi arasında imzalanan protokolle hayata geçirilen proje kapsamında 21 hektarlık bir alanda toplam 1.440 konut, 6 dükkan ve sosyal tesisler yapılacak. İlk etapta hazineye ait rezerv alanda 277 konut inşa edilerek hak sahiplerinin bu bölgeye taşınması planlanıyor.

Modern mimari tarzda inşa edilecek projeyle yerleşim alanı; dükkanları, camisi, parkı, peyzajı, oyun ve spor alanları ile nitelikli sosyal çevre imkanı sunan yeni bir yaşam merkezine dönüşüyor.

Hak sahiplerinin taşınmasının ardından asıl kentsel dönüşüm çalışması başlayacak.

TOKİ Elazığ Cumhuriyet Mahallesi konutlarına başvurular ne zaman başlayacak?

TOKİ ihaleleri genellikle 2 hafta içerisinde sonuçlandırıyor. Ardından 10 gün içinde ihaleyi kazanan firmaya arsa teslimi yapılıyor. Projede inşaatın başlamasının ardından genellikle 2 ay içerisinde projeler satışa çıkıyor. Ancak kentsel dönüşüm projelerinde konutların satışa çıkış tarihinin ileriye kaydırılabileceğini, önceliğin hak sahiplerine verileceğini hatırlatmak gerekiyor. Ayrıca hak sahipleri konutlarını aldıktan sonra eğer konut artarsa satış yapılıyor.

Kesin başvuru tarihleri açıklandığında evdenhaberler.com okuyucularına ayrıca duyuracak.

TOKİ Elazığ Cumhuriyet Mahallesi konutlarında daire fiyatları ne kadar olacak?

TOKİ, ürettiği konutları maliyetine satıyor. Ancak bu maliyet kentsel dönüşüm projelerinde yükseliyor. Çünkü konutların büyük bir bölümü zaten hak sahiplerine veriliyor. Geri kalan konutlardan da projenin maliyetinin çıkarılması gerekiyor. Bu nedenle kentsel dönüşüm projelerinde TOKİ konutları biraz daha pahalıya satışa çıkıyor. TOKİ Elazığ Cumhuriyet Mahallesi Konutları’nda kaç konutun hak sahiplerine verileceği ve geri kalan konutların fiyatı henüz netleşmiş değil. Bu bilgiler açıklandığında www.evdenhaberler.com internet sitemizden duyurulacak.

TOKİ Cumhuriyet Mahallesi konutları ne zaman teslim edilecek ?

TOKİ projenin tamamlanması için ihaleyi kazanacak firmaya 550 gün süre veriyor. Bu durumda konutların, eğer ihale iptal olmazsa 2019 yılı Nisan ayında teslim edilmesi planlanıyor.

Elazığ Cumhuriyet Mahallesi TOKİ Evleri görselleri6 Comments

Bir yorum yazın


*