TOKİ DENİZLİ TAVAS’TA 224 KONUTLUK 2 AYRI PROJEYE BAŞLIYOR
TOKİ, Denizli’nin Tavas İlçesinde 2 yeni projeye başlıyor. Projelerden biri Kızılcabölük Mahallesi’nde yapılacak. TOKİ Kızılcabölük konutları toplam 110 daireden oluşacak. 114 konutluk diğer proje ise Yenimahalle’de inşa edilecek.

TOKİ Denizli Tavas Konutları yatay mimaride inşa edilecek

Her iki projede de yer alan konutların yükseklikleri zemin+3 kat olacak. Kızılcabölük Mahallesi’ndeki konutların 62’si 2+1 ve 48’i ise 3+1, Yenimahalle’deki konutların 67’si 2+1, 47’si ise 3+1 planında tasarlandı.

Yöresel mimari unsurlar projede kullanılacak

Bu projede geleneksel konutlarda yer alan mimari cephe anlayışı modernize edilerek yansıtıldı. Dekoratif pencereler, söveler, zemin kat seviyesinde taş kaplamaları kullanılarak farklılık yaratılmaya çalışıldı.

TOKİ Denizli Tavas Kızılcabölük konutları ne zaman satışa çıkacak?

Projede inşa edilecek 110 konut, ihalenin kesinleşmesini takip eden günlerde satışa çıkacak. Yetkililer muhtemelen Temmuz ayında başvuruların alınabileceğini söylüyor. Konutlar satışa çıktığında yine Evden haberler tarafından duyurulacak.

TOKİ Denizli Tavas Yenimahalle konutları ne zaman satışa çıkacak?

114 konutluk TOKi Denizli Yenimahalle konutlarının da Kızılcabölük konutlarıyla birlikte satışa çıkması bekleniyor. Ancak bunun için her iki semtteki ihalelerin de onaylanması gerekiyor.

Denizli Tavas TOKİ evlerinde fiyatlar ne olacak?

TOKİ projelerinde kar veya zarar etmeden maliyetine satış yapıyor. Maliyet netleşmesi için de ihalenin sonlanması gerekiyor. Her iki projede de yer alacak konutların fiyatları ihaleler onaylandıktan sonra kesinleşecek. Normal şartlarda ihaleler 2 hafta içinde onaylanıyor.