TOKİ DENİZLİ SARAYKÖY GERALİ MAHALLESİNDE 403 YENİ KONUT YAPACAK
TOKİ, Denizli’nin Sarayköy İlçesi Gerali Mahallesi’nde 403 konut inşa edecek. 8 Haziran’da gerçekleştirilen ihale kapsamında ayrıca ticaret merkezi, cami ile altyapı ve çevre düzenleme işi de yer alıyor.

TOKİ Gerali Konutları’nda binalar 4 katlı olacak

Alt/orta gelir grubuna yönelik inşa edilecek TOKİ Denizli Sarayköy Gerali konutlarında bina yükseklikleri zemin+4 kat olarak planlandı.

Projede inşa edilecek 403 konutun 179’u 2+1, 224’ü ise 3+1 olacak.

Hem yerel hem yatay mimariye uygun olacak

TOKİ Denizli Sarayköy Gerali konutları, yatay mimariye uygun olacak şekilde az katlı olarak tasarlandı. Cephelerde zemin kat seviyesinde taş kaplama, dekoratif pencereler, söveler kullanılacak. Mahalle konseptli projede yerleşim alanı, dükkânları, camisi, meydanı, parkları, peyzajı ve sosyal donatılarıyla nitelikli sosyal çevre imkânı sunan, aynı zamanda kente değer katacak yeni bir yaşam merkezine dönüşecek.

TOKİ Denizli Sarayköy Gerali Mahallesi Konutları 550 günde tamamlanacak

İhale sürecinden sonra TOKİ yetkilileri teklifleri değerlendirecek ve kazanan firma açıklanacak. Sözleşme sonrasında yer teslimi yapılacak. Bu sürecin yaklaşık 1-2 ay sürebileceği söyleniyor. Firmanın yer tesliminden sonra projeyi tamamlamak için 550 gün süresi bulunuyor. Bu durumda konutların 2019 yılında teslim edilmesi planlanıyor.

TOKİ Denizli Sarayköy Gerali Mahallesi Konutlarında daire fiyatları ne kadar olacak?

TOKİ Denizli Sarayköy Gerali Mahallesi Konutları projesinde ayrıntılar henüz netleşmiş değil. TOKİ konutları sıfır karla yaptığı için projedeki fiyatların belirlenebilmesi için ihale sonucunun ortaya çıkması gerekiyor. TOKİ konut fiyatlarını belirlerken projelendirme çalışmaları, arsa maliyeti ve ihale bedelini hesaplayıp metrekareye bölüyor. Projedeki dairelerin fiyatları açıklanır açıklanmaz sitemizde yer alacak.

TOKİ Denizli Sarayköy Gerali Mahallesi Konutlarında başvurular ne zaman başlayacak?

TOKİ Denizli Sarayköy Gerali Mahallesi Konutları başvurular fiyatların netleşmesinden hemen sonra başlayacak. Başvuru tarihleri ve aranan şartlar da açıklanır açıklanmaz sitemizde yer alacak.
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*