TOKİ Çorum Kargı 3. Etap’ta 717 daire yapacak!

TOKİ Çorum’un, Kargı İlçesi, Bahçelievler Mahallesi’nde 3. etaba başlıyor. TOKİ Kargı 3. Etap Konutları’nda toplam  717 daire bulunacak. Konutların yanı sıra bir ticaret merkezi ve bir de cami yapılacak projenin ihalesi 21 Aralık 2017’de saat 14:30’da TOKİ İstanbul Hizmet Merkezi’nde gerçekleşecek.

TOKİ Çorum Kargı 3. Etap konutlarına başvurular ne zaman başlayacak?

TOKİ genelde ihaleden sonraki 2 hafta içinde ihaleyi kesinleştiriyor. Sonraki 10 gün içinde de ihaleyi kazanan firmaya arsa teslimi yapılıyor. Projede inşaatın başlamasından 2 ay sonra da proje satışa çıkıyor. Bu durumda TOKİ Çorum Kargı 3. Etap konutlarına başvuruların 2018 yılı Nisan ayı içerisinde başlayacağı tahmin ediliyor.

Kesin başvuru tarihi açıklandığında EVDENHABERLER‘den öğrenebilirsiniz.

Kargı Bahçelievler 3. Etap TOKİ Evleri’nde daire fiyatları ne kadar olacak?

TOKİ, ürettiği sosyal konutları maliyetine satıyor. TOKİ’nin daire fiyatlarını belirlemesinde arsa fiyatları da önemli rol oynuyor. Kesin fiyatların ortaya çıkması için dairelerin TOKİ’ye maliyetinin netleşmesi gerekiyor. Dairelerin kesin fiyatları açıklandığında www.evdenhaberler.com olarak bunu ilk duyuran sayfa olacağız.

Ancak TOKİ’nin daha önceki etaplarda 2+1 daireleri 85-100 bin TL, 3+1 daireleri ise 100-150 bin TL aralığında sattığını, bu projede de benzer rakamların ortaya çıkacağını söyleyebiliriz.
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*