TOKİ ÇANKIRI’DA 193 YENİ KONUT İNŞA EDECEK

TOKİ Çankırı’nın Atkaracalar İlçesi’nde 193 konutluk yeni bir projeye başlıyor. İhalesi 19 Nisan’da gerçekleştirilen proje kapsamında bir ticaret merkezi, bir cami ile altyapı ve çevre düzenleme işi de inşa edilecek.

Binalar 6 katlı yapılacak

Projede yer alan binaların yükseklikleri zemin+6 kat olacak.

193 konutun bulunacağı projedeki dairelerin 165’i 2+1, 28’i ise 3+1 planında yapılacak.

Yöresel mimari uygulanacak

TOKİ Atkaracalar Konutları’nın tasarımında modern ve yerel mimari sentezlendi.

Yerleşim alanı, dükkânları, camisi, parkı, peyzajı ile nitelikli sosyal çevre olarak planlandı.

Projedeki binaların zemin katları, yöresel çizgiye uygun olarak taş kaplama olarak tasarlandı.

TOKİ Atkaracalar Konutları ne zaman teslim edilecek?

TOKİ Çankırı Atkaracalar konutlarında yer teslimi sözleşme imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde yapılacak. Yer tesliminden sonra firmanın konutları inşa etmek için toplam 500 günü bulunuyor. Bu durumda konutların en erken 2018 yılının sonunda teslim etmesi öngörülüyor.

TOKİ Çankırı Atkaracalar konutları ne zaman satışa çıkacak?

TOKİ Çankırı Atkaracalar projesindeki konutların satışa çıkacakları tarih ise henüz belli değil. Ancak satışa çıktığı anda www.evdenhaberler.com’da satış bilgileri duyurulacak.

TOKİ Çankırı Atkaracalar konutlarında daireler kaç liraya satılacak?

TOKİ, gelir paylaşımı modeliyle yapmadığı hiç bir projesinden kar da etmiyor zarar da. TOKİ’nin konut fiyatlarını belirleyen temel unsur maliyet oluyor. Arsa, projelendirme, yoksa altyapı getirilmesi, inşaat gibi maliyetlere göre projede fiyatlar belirleniyor. TOKİ son yıllarda az katlı konutlar yapmaya çalıştığı için maliyetler de biraz yükseliyor. TOKİ Atkaracalar projesindeki maliyetin ne olacağı, ihaleye teklif veren firmaların değerlendirilmesi sonrasında ortaya çıkacak. O zaman da ilk olarak www.evdenhaberler.com izleyicileri konut fiyatlarından ve başvuru şartlarından haberdar olacak.