TOKİ BURDUR GÖLHİSAR YUSUFÇA VE ULUCAMİ MAHALLESİ’NDE İKİ PROJEYE BAŞLIYOR

TOKİ Burdur’un Gölhisar İlçesi Yusufça Mahallesi’nde 148, Ulucami Mahallesi’nde ise 139 olmak üzere toplam 287 konutluk 2 yeni projeye başlıyor. İhalesi 22 Ağustos Salı günü gerçekleştirilen projede ticaret merkezi, cami ile altyapı ve çevre düzenleme işi de yer alıyor.

TOKİ Gölhisar Konutları 4 katlı olacak

Projede inşa edilecek konutlar, TOKİ’nin 2014 yılından beri uyguladığı yatay mimari konsepte uygun olacak şekilde 4 katlı olarak tasarlandı.

2 projede inşa edilecek toplam 287 konutun 175’i 2+1, 112’si ise 3+1 planında inşa edilecek.

Gölhisar TOKİ Konutları’nda yerel mimarinin izleri olacak

Gelenekten geleceğe varma arayışını benimseyen TOKİ, mimaride şehirlerimizin yöresel dokusunu ön plana çıkarmayı amaçlıyor. Eski Türk evlerinin mimari dokusu dikkate alınarak tasarlanan projede ahşap görünümlü cephe elemanları, cumba görünümü veren çıkmalar, payanda, söveler, dekoratif pencereler ve zemin kat seviyesinde taş kaplama gibi özellikler modernize edilerek uygulandı.

Burdur Gölhisar TOKİ Konutları’nda daire fiyatları ne kadar olacak?

TOKİ ürettiği konutları maliyetine satıyor. 2+1 konutlar alt gelir grubu, 3+1 konutlar ise orta gelir grubu için inşa ediliyor. Kentsel dönüşüm haricindeki projelerde 2+1 dairelerin fiyatları arsa maliyetine göre değişmekle birlikte Anadolu’da 80-130 bin TL aralığında satışa çıkıyor. Bu projede de benzer fiyatlar söz konusu olacak.

TOKİ Gölhisar Yusufça ve Ulucami Konutları görselleri