Toki Bolu Seben ilçesinde yeni bir projeye başlıyor (2018)
Toki Bolu Seben Evleri

Toki Bolu Seben ilçesinde yeni bir projeye başlıyor. 266 konutluk projenin ihalesi 31 Ocak 2018’de yapıldı.

Toki Bolu Seben Evleri

Toki Bolu Seben Evleri az katlı olacak

Toki’nin sosyal konut projelerinde 2+1 daireler alt gelir grubu, 3+1 daireler ise orta gelir grubu konutları olarak geçiyor.,

Seben Toki Evleri’nin de 218’i alt gelir grubuna hitap edecek şekilde 2+1 planında yapılacak. Geri kalan 48 daire ise 3+1 planında inşa edilecek ve orta gelir grubuna hitap edecek.

Projedeki binalar Toki’nin 2014 yılından beri geliştirdiği yatay mimari konsepte uygun olacak şekilde 4 katlı olarak tasarlandı.

Seben Toki Evleri yöresel mimariye uygun yapılacak

Toki Bolu Seben Evleri eski Türk evlerinin mimari dokusu dikkate alınarak tasarlandı. Projede; zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, dekoratif pencereler, söveler, kat silmeleri, payandalar ve cumba görünümlü çıkmalar yer alacak.

Toki Bolu Seben Evleri başvuru tarihi? (2018)

Toki, genelde ihaleyi bir ay içerisinde sonuçlandırıyor ve herhangi bir problem çıkmazsa 10 gün içinde de yer teslimini yapıyor. İnşaat başladıktan 2 ay sonra da projeyi satışa çıkarıyor. Bu durumda Toki Bolu Seben Evleri’nin Nisan-Mayıs 2018 döneminde satışa çıkması bekleniyor.

Başvuru tarihi kesinleştiğinde ilk olarak Evden Haberler’den öğrenebilirsiniz.

Bolu Seben Toki Evleri daire fiyatları ne kadar olacak?

Toki ürettiği sosyal konutları maliyetine satıyor. Maliyet ortaya çıkabilmesi için de ihalenin resmen sonuçlanması gerekiyor. Toki ihale sonucunda arsa ve diğer maliyetleri de düşünerek projenin toplam maliyetini çıkarıyor. Ardından bu maliyet dairelerin brüt metrekarelerine bölünüyor ve şerefiye bedellerine göre dağıtılıyor. Bolu’nun Seben İlçesi’nde inşa edilecek projede daire fiyatlarına dair herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak Toki’nin, 2+1 daire fiyatları Anadolu’da inşa edilen projelerde 90-140 bin TL aralığında satıyor. Burada da fiyatların benzer aralıkta olacağı tahmin ediliyor.

Seben Toki Evleri daire fiyatları bilgisi kesinleşince Evden Haberler aracılığı ile bilgi sahibi olabileceksiniz.

Toki Seben Evleri teslim tarihi

Toki, bu proje için ihaleyi kazanan firmaya 550 günlük bir süre tanıyor. İhale sonuçlanması ve yer teslimi gibi unsurlar da göz önüne alınırsa, Seben Toki Evleri’nin 2020 yılının ilk aylarında teslim edileceği söylenebilir.

Bolu Seben Toki Evleri görselleri
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*