TOKİ BAYBURT’TA 402 KONUT YAPACAK

Türkiye’nin dört bir yanında kentsel dönüşüm uygulamalarına yer veren TOKİ, Bayburt’un Gençosman Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 402 konut inşa edecek. İhalesi gerçekleştirilen projede konutların yanı sıra 2 ticaret merkezi, cami, mahalle odası ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi de yer alıyor.

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Konutlar 4 katlı olacak

Projede yükseklikleri zemin+4 olan konutların 38’i 2+1, 322’si 3+1 ve 42’si 4+1 dubleks olarak tasarlandı.

Hak sahipleri TOKİ’yle uzlaştı

TOKİ’nin Bayburt Gençosman Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi 2 etap olarak planlandı. Projede, 1.etapta hak sahiplerinin yüzde 97’si ile uzlaşma sağlanarak konutların ihalesi yapıldı.

Yöresel mimariye uygun olacak

Bayburt’ta inşa edilecek konutlar Türk Mimari’sine uygun olarak tasarlandı. Konutlarda yörenin geleneksel evlerinde yer alan avlu ve mimari cephe elemanlarına yer verildi. Bu kapsamda cephe tasarımlarında ahşap görünümlü cephe elemanları, dekoratif pencereler ve zemin katta taş kaplamalar kullanılacak.

600 günde tamamlanacak

TOKİ tarafından ihaleye gelen teklifler ve firmalar değerlendirmeye tabi tutulacak. Bu süre sonunda yer teslimi yapılacak. Projenin yer tesliminden itibaren 20 ayda tamamlanması hedefleniyor. Bu durumda konutların 2019’un ilk yarısında hak sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.