BU KONUTLAR EMEKLİLERE ÖZEL! BAKIN HANGİ ŞEHİRDE!

TOKİ, emekliler için konut projeleri geliştirmeye devam ediyor. Bu TOKİ konutları Bayburt Merkez, Şingah Mahallesi’nde yapılacak. Emeklilere özel projede 263 daire bulunuyor.

TOKİ Bayburt Şingah Emekli Konutlarının tamamı 2+1 olacak

3 katlı binalarda yer alacak dairelerin tamamı net 55 metrekarelik 2+1 dairelerden oluşacak.

Yöresel mimariye uygun olacak

Cephe tasarımlarında Ahşap görünümlü cephe elemanları, zemin kat seviyesinde taş kaplama ve dekoratif pencereler kullanıldı.

TOKİ Bayburt Şingah Emekli Konutları ne zaman teslim edilecek?

TOKİ Bayburt Emekli konutlarında yer teslimi sözleşme imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde yapılacak. Yer tesliminden sonra firmanın konutları inşa etmek için toplam 500 günü bulunuyor. Bu durumda konutların en erken 2019 yılı başında teslim etmesi öngörülüyor.

TOKİ Bayburt Şingah konutlarında başvurular ne zaman başlayacak?

TOKİ Kocaeli Kandıra Emekli konutları projesindeki konutların satışa çıkacakları tarih ise henüz belli değil. Ancak satışa çıktığı anda www.evdenhaberler.com’da satış bilgileri duyurulacak.

TOKİ Bayburt Şingah Emekli konutlarında daireler kaç liraya satılacak?

TOKİ, gelir paylaşımı modeliyle yapmadığı hiç bir projesinden kar da etmiyor zarar da. TOKİ’nin konut fiyatlarını belirleyen temel unsur maliyet oluyor. Arsa, projelendirme, yoksa altyapı getirilmesi, inşaat gibi maliyetlere göre projede fiyatlar belirleniyor. TOKİ son yıllarda az katlı konutlar yapmaya çalıştığı için maliyetler de biraz yükseliyor. TOKİ Bayburt Emekli Konutları projesindeki maliyetin ne olacağı, ihaleye teklif veren firmaların değerlendirilmesi sonrasında ortaya çıkacak. O zaman da ilk olarak www.evdenhaberler.com izleyicileri konut fiyatlarından ve başvuru şartlarından haberdar olacak.