Toki Bartın Ulus Samat Mahallesi’ne 320 konut yapacak

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Bartın’ın Ulus İlçesi Samat Mahallesi’nde 320 konut inşa edecek. İhalesi 21 Eylül, Perşembe günü gerçekleştirilen projede ticaret merkezi, cami ile altyapı ve çevre düzenleme işi de yer alıyor.

Bartın Samat Mahallesi TOKi Konutları az katlı olacak

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

TOKİ 2014 yılından beri, yatay mimari konsepti gereği  imkanların el verdiği her yerde az katlı konutlar inşa ediyor. Ulus Samat Mahallesi TOKİ Konutları da az katlı olacak. Projede yer alacak binalar zemin+3 katlı olarak tasarlandı.

Bartın Ulus TOKİ Konutları’nda alt gelir grubuna 232 daire

TOKİ’nin inşa ettiği projelerde 2+1 konutlar alt gelir grubu, 3+1 konutlar ise orta gelir grubu konutları olarak adlandırılıyor. Bartın Ulus TOKİ KOnutları’nda alt gelir grubu için 232 konut yapılacak. 88 konut ise orta gelir grubuna hitap edecek şekilde 3+1 olarak inşa edilecek.

Projede yöresel mimari unsurlar da kullanılacak. Bartın yöresinin geleneksel Türk evleri dikkate alınarak hazırlanan projenin cephe tasarımında zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, söveler ve kat silmeleri kullanılacak.

Bartın Ulus TOKİ Konutları ne zaman teslim edilecek?

Projenin tamamlanma süresi yer tesliminden itibaren 600 gün olarak belirtildi. TOKİ önce ihaleyi sonuçlandıracak ardından da yer tesliminde bulunacak. Bütün bu sürecin 1-2 ay sürebileceği belirtiliyor. Bu durumda konutların en erken 2019 yılı yaz başında teslim edileceği düşünülüyor.

Bartın Ulus Samat Mahallesi TOKİ Konutları görselleriBu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*