TOKİ BALIKESİR İVRİNDİ’DE YENİ BİR PROJEYE BAŞLIYOR

Türkiye’de ucuz fiyata konut satın almak isteyenlerin büyük ilgiyle takip ettiği TOKİ Balıkesir’de yeni bir projeye başlıyor. 110 konutluk proje Balıkesir’in İvrindi İlçesi Kurtuluş Mahallesi’nde inşa edecek.

Balıkesir Kurtuluş Konutları yatay mimaride olacak

Projede yer alacak konutlar TOKİ’nin 2014’ten beri uyguladığı yatay mimari konsepte uygun olacak. TOKİ Balıkesir İvrindi konutları zemin+3 olarak inşa edilecek. Projede yer alan 100 konutun 54’ü 2+1, 56’sı ise 3+1 planında yapılacak.

Yöresel mimariye uygun olacak

Balıkesir TOKİ konutları yöresel mimari konsepte uygun şekilde inşa edilecek. Cephelerde yöresel taş kaplama, ahşap görünümlü kaplamalar, dekoratif büyük pencereler ve söveler kullanılacak.

TOKİ Balıkesir İvrindi Kurtuluş Konutları 450 günde tamamlanacak

İhale sürecinden sonra TOKİ yetkilileri teklifleri değerlendirecek ve kazanan firma açıklanacak. Sözleşme sonrasında yer teslimi yapılacak. Bu sürecin yaklaşık 1-2 ay sürebileceği söyleniyor. Firmanın yer tesliminden sonra projeyi tamamlamak için 450 gün süresi bulunuyor. Bu durumda konutların 2018 yılı son çeyrekte teslim edilmesi planlanıyor.

TOKİ Balıkesir İvrindi Kurtuluş Konutlarında daire fiyatları ne kadar olacak?

TOKİ’nin projesinde ayrıntılar henüz netleşmiş değil. TOKİ konutları sıfır karla yaptığı için projedeki fiyatların belirlenebilmesi için ihale sonucunun ortaya çıkması gerekiyor. TOKİ konut fiyatlarını belirlerken projelendirme çalışmaları, arsa maliyeti ve ihale bedelini hesaplayıp metrekareye bölüyor. Projedeki dairelerin fiyatları ve başvuru şartları açıklanır açıklanmaz sitemizde yer alacak.
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*