TOKİ ARTVİN MURGUL’DA YENİ PROJEYE BAŞLIYOR
TOKİ, Artvin’in Murgul İlçesi, Göktaş Mahallesi’nde 77 konutluk yeni projeye başlıyor. Projenin ihalesi 6 Temmuz’da gerçekleşti.

Konutların tamamı 2+1 olacak

Artvin’in Murgul ilçesinde inşa edilecek proje 5 katlı bloklardan oluşacak. Projede yer alacak dairelerin tamamı 2 + 1 planında inşa edilecek.

TOKİ Artvin Murgul Göktaş Konutları yerel mimaride olacak

Projede TOKİ’nin 2014 yılından beri uyguladığı yöresel mimari unsurlar modern mimariyle sentezlenecek. Projede yer alan binaların cephelerinde söveler, dekoratif pencereler, zemin kat seviyesinde taş kaplamalar ve ahşap görünümlü cephe elemanları kullanılacak.

Artvin Murgul TOKİ Konutları görselleri

TOKİ Göktaş Mahallesi Konutları’nda fiyatlar ne olacak ve başvurular ne zaman başlayacak?

TOKİ hiç bir konutu kar veya zarar ederek satmıyor. TOKİ konutları maliyetine satıyor. Maliyetin tam olarak ortaya konabilmesi için de ihalenin tamamlanması gerekiyor. TOKİ Artvin Göktaş Mahallesi konutlarının ihale değerlendirme aşaması sona erdikten kısa bir süre sonra satışa çıkması bekleniyor.

TOKİ Murgul Konutları ne zaman teslim edilecek?

Projede inşaatın başlayabilmesi için ihale aşamasının tamamlanması gerekiyor. TOKİ teklif aldığı ihaleleri normal şartlarda 2 hafta içinde tamamlıyor ve yer teslimini gerçekleştiriyor. İhaleyi kazanan firmanın bu tarihten sonra 450 gün, yani 15 ay süresi bulunuyor. Bir aksilik yaşanmadığı taktirde TOKİ Artvin Murgul Göktaş Mahallesi Konutları’nın 2018 yılının sonbaharına yetiştirilmesi planlanıyor.