TOKİ ANKARA KAHRAMANKAZAN’A 334 KONUT YAPACAK
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Ankara’nın Kahramankazan İlçesi Atatürk Mahallesi’nde yeni bir projeye başlıyor. İhalesi gerçekleştirilen proje kapsamında 334 konut inşa edilecek.

Kahramankazan TOKİ Konutları 4 katlı olacak

Proje TOKİ’nin yatay mimari konseptine uygun olarak inşa edilecek. Bu kapsamda konutların yer alacağı binalar 4 katlı olarak tasarlandı. Projedeki konutların 294’ü 2+1, 40’ı ise 3+1 planında yapılacak.

Kahtamankazan Atatürk Mahallesi TOKİ Konutları yöresel mimarinin de izlerini taşıyacak. Binaların cephe tasarımlarında zemin kat seviyesinde taş kaplamalar kullanılacak. Konsept kapsamında ahşap görünümlü kaplamalar, söveler, geniş balkon ve pencerelere de yer verilecek.

Kahramankazan TOKİ Konutları ne zaman satışa çıkacak?

Projenin ihale süreci henüz tamamlanmadı. TOKİ gelen teklifleri ve yeterliliği göz önünde bulundurarak ihaleyi sonuçlandıracak. Satış işlemleri de bundan sonra başlayacak.

Kahramankazan TOKİ Konutları’nda daire fiyatları ne kadar olacak?

TOKİ projelerinde kar ya da zarar etmiyor, maliyetine satış yapıyor. Maliyette en önemli faktörlerden biri de arsa oluyor. TOKİ ihaleyi sonuçlandırdıktan sonra toplam maliyeti metrekare bazında bölecek ve ortaya çıkan rakam satış rakamı olacak. TOKİ 2+1 daireleri genelde dar gelirli vatandaşlara satıyor ve maliyetine göre bu konutların bedeli 75-110 bin TL arasında değişiyor.

TOKİ Kahramankazan Konutları görselleri