TOKİ Amasya Suluova 2. Etap başvuruları başlıyor!

TOKİ Amasya Suluova 2. Etap konutlarında yer alan 81 adet konut “kuralı” olarak satışa çıkıyor. Proje için başvurular 15-23 Kasım tarihleri arasında Halk Bankası’nın Suluova şubesine yapılacak. Projede yer alan dairelerin fiyatları 124 bin TL’den, taksitler ise 554 TL’den başlıyor. İşte TOKİ Amasya Suluova 2. Etap evleri hakkındaki tüm detaylar!

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

TOKİ Amasya Suluova 2. Etap Konutları daire fiyatları

Projede satışa çıkan 81 dairenin 11’i 2+1, 24’ü 3+1, 46’sı ise 4+1 planında inşa edilmiş.

Amasya Suluova TOKİ Konutlarında yer alan dairelerin fiyatları;

2+1 dairelerde 124 bin TL’den,

3+1 dairelerde 149 bin TL’den,

4+1 dairelerde ise 189 bin TL’den başlıyor.

Suluova TOKİ 2. Etap ödeme planı

TOKİ, projeden almak isteyenlere 3 farklı ödeme planı sunuyor. Buna göre yüzde 10 peşin ödemelerde 120 ay, yüzde 15 peşin ödemelerde 156 ay, yüzde 20 peşin ödemelerde ise 180 ay vade imkanı bulunuyor.

Buna göre;

En ucuz 2+1 daire 25 bin peşin 180 ay 554 TL taksitle,

En ucuz 3+1 daire 30 bin peşin 180 ay 664 TL taksitle,

En ucuz 4+1 daire ise 38 bin peşin 180 ay 840 TL taksitle alınabiliyor.

Taksitler sabit değil. Taksitler her 6 ayda bir kez memur maaş zammı oranında artıyor.

Projeden daire sahibi olanlar konutlarını sözleşme imza tarihinden itibaren bir yıl içinde üçüncü kişilere devredebiliyor.

Amasya Suluova TOKİ Konutları’nda satışa çıkan tüm dairelerin fiyat listesi ve ödeme seçeneklerine BURADAN bakabilirsiniz.

Suluova TOKİ daire büyüklükleri

Projede satışa çıkan 2+1 daireler net 72 metrekare, 3+1 daireler net 96 metrekare ve 4+1 daireler net 123 metrekare büyüklükte inşa edilmiş.

TOKİ Suluova Konutları başvuru şartları ve gereken evraklar

Proje kuralı olarak satışa sunuluyor. Başvurular 15-23 Kasım tarihleri arasında Halk Bankası’nın Suluova şubesine yapılıyor. Başvuru bedeli 2+1 daireler için 4 bin TL, 3+1 daireler için 5 bin TL, 4+1 daireler içinse 6 bin TL. Kurada ismi çıkmayan başvuru bedelini geri alıyor. Konut sayısından daha fazla başvuru olmadığı taktirde kura çekilmeyecek.

Suluova TOKİ Evleri için başvuru şartları ise şöyle;

Konut alıcısının;

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Amasya il nüfusuna kayıtlı olması veya Suluova ilçesi sınırları içerisinde en az 1 yıldan az olmamak şartıyla ikamet ediyor olması

3. Satış aşamasında, bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapmış olması (fazla sayıda başvuru yapan tespit edilirse başvurusu iptal edilecek.)

4. Daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olması

5. Konut alıcısının; kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı herhangi bir bağımsız gayrimenkulün bulunmaması

Suluova TOKİ Evleri için başvuruda gereken evraklar ise şöyle;

1. Nüfus Cüzdanı fotokopisi

2. Amasya il nüfusuna kayıtlı olması veya Suluova ilçesi sınırları içerisinde en az 1 yıldan az olmamak şartıyla ikamet ediyor olması, söz konusu koşulu belgeler

3. Başvuru esnasında Bankada Tapu Kaydı Taahhütnamesinin imzalanması

Projeyle ilgili diğer detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgiyi 4448654 nolu TOKİ Çağrı Merkezi‘nden alabilirsiniz.

 Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*