TOKİ Adana Seyhan Barış Mahallesi 1. Etap 2. Kısım satışa çıktı
TOKİ Adana Seyhan Barış Mahallesi 1. Etap 2. Kısım Evleri hiç bir önşart olmadan, “kurasız” olarak satışa çıktı. Projede fiyatlar 176 bin TL’den, taksitler ise 915 TL’den başlıyor. Projeden daire sahibi olmak isteyenlerin 6 Aralık’tan itibaren Türkiye Halk Bankası’nın herhangi bir şubesine başvurması yeterli. İşte Adana Seyhan Barışa Mahallesi TOKİ Evleri hakkındaki tüm detaylar!

TOKİ Adana Seyhan Barış Mahallesi 1. Etap 2. Kısım Evleri daire fiyatları

Projede satışa çıkan 531 adet dairenin 517’si 2+1, 14’ü ise 3+1 planında inşa edilmiş.

2+1 dairelerin büyüklükleri net 74 metrekare, 3+1 dairelerin büyüklükleri ise net 95-107 metrekare aralığında değişiyor.

Seyhan TOKİ Evleri’nde dairelerin fiyatları ise;

2+1 dairelerde 175 bin 651 TL ile 212 bin 788 TL aralığında,

3+1 dairelerde ise 212 bin 59 TL ile, 284 bin 343 TL aralığında değişiyor.

TOKİ Barış Mahallesi 1. Etap 2. Kısım ödeme planı ve taksit tutarları

TOKi projede alıcılara 3 farklı ödeme seçeneği sunuyor. Buna göre alıcılar yüzde 10 peşin ödemelerde 108 ay, yüzde 15 peşin ödemelerde 120 ay veya yüzde 25 peşin ödemelerde 144 ay taksit imkanından yararlanabiliyor.

175 bin 651 TL’lik en ucuz 2+1 dairenin ödeme seçenekleri şöyle;

17 bin 565 TL peşin, 108 ay 1.463 TL taksit

veya 26 bin 347 TL peşin, 120 ay 1.244 TL taksit

veya 43 bin 912 TL peşin, 144 ay 914 TL taksit.

212 bin TL’lik en ucuz 3+1 dairenin ödeme planı ve taksit seçenekleri ise şöyle;

21 bin 205 TL peşin, 108 ay 1.767 TL taksit

veya 31 bin 808 TL peşin, 120 ay 1.502 TL taksit

veya 53 bin TL peşin, 144 ay 1.104 TL taksit.

Taksitler sabit değil. Her 6 ayda bir kez memur maaş zammı oranında artırılıyor.

İlk taksit ödemesi konut tesliminden sonra yapılıyor.

Alıcılar haklarını istedikleri zaman devredebiliyor.

Barış Mahallesi 1. Etap 2. Kısım’da satışa çıkan 517 adet 2+1 dairenin tamamının fiyat listesi ve ödeme seçeneklerine BURADAN bakabilirsiniz.

Aynı projede satışa çıkan 3+1 dairelerin tamamının fiyat listesi ve ödeme seçenekleri ise BURADA.

Adana Seyhan Barış Mahallesi 1. Etap 2. Kısım başvuru şartları

Projeden daire sahibi olmak isteyenlerden hiç bir şart aranmıyor. Başka evi olan, belli bir gelirin üzerinde gelirin olan, daha önce TOKİ’den ev almış olanlar dahil herkes bu konutlardan alabiliyor. Satış işlemleri 6 Aralık’ta başlayacak ve 29 Aralık tarihine kadar açık kalacak. Ancak öncesinde konutların tamamı satılırsa başvurular da kapanacak.

Projenin satış duyurusuna BURADAN ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgiyi 4448654 nolu TOKİ Çağrı Merkezi’nden alabilirsiniz.

Barış Mahallesi 1. Etap 2. Kısım teslim tarihi

İhalesi 2016 yılında yapılan projenin şu ana kadar yüzde 60’ı tamamlanmış durumda. Projede daire teslimlerinin 2018 yılı son çeyreğinde yapılması planlanıyor.

TOKİ Barış Mahallesi 1. Etap 2. Kısım görselleri

 

SORULARINIZDA LÜTFEN DETAYLI BİLGİ VERİNİZ

Sorunuzu bir cümleyle özetleyin
16 Comments

 1. Merhaba Pekı bız evlerımızın ıcını neden göremıyoruz. Dükkanların İhaleye Sunulup satışı gerçeklessin öyle dedıler eee dükkanlarda satılmış çok saçma herkes degişik bilgiler verıyor madem evler bitti çevre duzenlemesındeler evlerı göstersınler

  • Nur hanım,

   TOKİ projelerinde özel şirketler gibi hareket etmiyor. Özel şirketler dairelerini satmak için her türlü imkanı kullanıyor, örnek daireler hazırlıyor, daireleri gezdiriyor,iç mimar tarafından daire döşeniyor vs.

   TOKİ ise hemen hemen tüm projelerinde daha başlarken daireleri sattığı için bu tarz hareketlere gerek görmüyor. Daha yeni yeni bazı projelerinde örnek daireler hazırlamaya başladı. Onlar da satış ofisinin içindeki örnek bir daire değil. Bir bloğun içindeki bir daireyi tamamlıyorlar. Bloklarda inşaat resmen sona ermeden vatandaşın girişine kapalı. Çünkü şantiye alanında yaşanabilecek bir kazadan TOKİ sorumlu.

   Fotoğrafı neden çekilmiyor diyebilirsiniz. Biz de diyoruz. TOKİ sadece konut değil, başka işler de gerçekleştiriyor ve 800’e yakın şantiyesi var. Her projenin aşama aşama profesyonel çekimi yüklü bir maliyet çıkarıyor. Ucuza konut satmak isteyen TOKİ bu yeni kaleme para ödemek istemiyor. Ancak çok özel projelerde bu hizmeti alıyorlar.

 2. 6.cı aydan bu yana toki müşteri hizmetlerini aradım halen %90 aşamasında diyor sözleşme bitiş tarihi 28.08.2018 de diyorlar yalnız birkaç defa inşaata gittim halen inşaat sürüyor gördüğüm kadarıyla firma çalışmıyor ne zaman gidip baksam halen aynı değişen yok bence toki başkanlığından ıyi bir denetleme yapsalar hemen biter evlerin ici bitmiş sadece çevre düzeni kalmış herkes zor durumda bu konuyla ilgilenen bir kişi bile yok kimseyle muhatap olamıyoruz bilgilendirmeniz lazım insanları

  • Erhan bney,

   Biz sadece bir haber sitesiyiz ve gelen şikayetleri mümkün olduğunca muhataplarına iletmeye çalışıyoruz. Bu şikayetinizi de ileteceğiz. Ancak TOKİ projelerinde inşaat bitse bile teslimat 2-3 ay sürebiliyor. Kontroller sonucu bulunan eksikler gideriliyor, şartnameye aykırı herhangi bir durumun tespiti bu süreyi daha da uzatabiliyor. Çevre düzenlemesini etkileyen alt yapı inşaasıyla ilgili sorunlar olabiliyor. Doğalgaz veya diğer aboneliklerin alınmasıyla ilgili sıkıntı olabiliyor. Yani inşaatta gözle görülür bir ilerleme olmaması projede çalışmanın durduğu anlamına gelmeyebilir.

   Yine de TOKİ’de ilgili muhataplara bu konuda gelen şikayetleri ileteceğiz.

 3. Adana barış mahallesi 1. Etap 2. Kısım teslim tarihi ocak ayı diyorlar. Bu kadar sürermi yüzde 90 bitmiş evet ama biz hiç bir mahatap bulamıyoruz toki cagrı merkezini arıyoruz net bişey yok biz bunu net olarak öğrenebilirmiyiz yardımcı olurmusunuz tesekkür ederim

  • Sevilay hanım, kesin tarihi kimse bilemez. Projede inşaat zaten bitmiştir.

   Ancak TOKİ kontrolörleri gelecek kontrol edecek, şartnameye aykırı veya eksik yer var mı tespitini yapacak. Varsa bu eksikler kapanacak. (işin bu kısmı da yapılmış olabilir)

   Ardından ruhsat, tapu, iskan gibi prosedürler tamamlanacak. Varsa doğalgaz ve diğer abonelikler halledilecek.

   O yuzden bizim tahminimiz 2019 yılı başlarında teslim edileceği yönünde. Ancak çok önemli eksik vardır vs süreç uzayabilir de. Ya da hiç eksik yoktur o zaman daha erkene de çekilebilir.

   Çağrı merkezi sizin internetten gördüğünüzden daha fazla bilgiye sahip değil. Zaten çoğu TOKİ’de çalışmıyor bile, dışarıdan hizmet veren firmalar.

 4. 1 etap ikinci kisim tokiler ne zaman teslim edilecek arkadaslara cevap yazmmissiniz 1 ay kadar once teslim tarihi belli oldumu tesekkurler

  • Gizem hanım,

   2+1 daireler borcu bitmeden devredilemiyor. Ben yine de yorumunuzu yayınlıyorum. Ancak cep telefonunuzu halka açık alanda vermemenizi, bu tarz durumların dolandırıcılığa yol açabileceğini belirtmek istiyorum.

 5. Merhabalar acaba adana seyhan kıyı boyu toki konutlarının teslimatı en erken ne zaman olur 1.kisim 2.etap bilgi verebilir misiniz

  • Proje büyük ölçüde tamamlandı. Ancak TOKİ yetkilileri inceleyecek ve eksikliklerin tamamlanmasını isteyecek. Genelde bu süreç 2 ay kadar sürüyor. O yüzden net bir tarih vermek zor ancak eylül başı gibi olabilit.

   • hayırlı günler ben 10 18 2017 tarihinde bütün işlemlerimi yaptım. Bir seneden fazla zaman oldu. Ses seda yok. Ter Adana Seyhan Barış Mah. 1 etap 2. Kısım. Teslim tarihi belli değil hala.

    • Rahmi bey,

     Muhtemelen 2+1 dairelerden aldınız. Bu daire tipinde peşinat sonrası ilk taksit ödemesi daire tesliminden sonra yapılıyor. Dolayısıyla proje başlangıcında para aldıktan sonra ses çıkmaması normal.

     Projenin yüzde 90’dan fazlası tamamlanmış durumda. Ancak proje tamamlandıktan sonra TOKİ kontrolörleri proje uygunluğunu ve dairelerde bir sorun olup olmadığını kontrol edecek. Gaz, elektrik, su işlemleri tamamlanacak ve daireler öyle teslim edilecek. Bu süreç inşaat bittikten sonra bile 2-3 ay sürebiliyor. O yüzden kesin teslim tarihleri ancak kısa bir süre kalınca belli oluyor.

Bir yorum yazın


*