Tire Stadı 2 ay içinde açılıyor
İzmir Tire’de 60 milyon TL bütçe ile yapılan 15 bin kişilik Tire Stadı’nda çimlendirme işlemi sona erdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, stadın 2 ay içinde açılacağını söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Tire Belediyesi işbirliğiyle hayata geçirilen 15 bin kişilik Tire Stadı görücüye çıktı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, çimlendirme çalışmalarının tamanlandığını ve stadın iki ay içinde maç oynanır hale geleceğini söyledi. UEFA standartlarında inşa edilen 15 bin seyirci kapasiteli Tire Stadı 60 milyon TL’ye mal oldu.

“Doğanlar Stadı ekmek su kadar önemliydi”

Doğanlar Stadı’nın Göztepe için hayırlı olduğunu ifade eden Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Bildiğiniz gibi önce Bornova Belediyesi’yle birlikte Doğanlar Stadı’nı inşa ettik. O stadın ambiyansı Göztepe’nin Süper Lig’e çıkmasına katkı sağladı. İlavelerle 9 bin kişilik kapasiteye çıkardığımız Doğanlar Stadı, İzmir futbolu için ekmek ve su kadar önemli bir ihtiyacı da karşıladı. Tire Stadı da aynı şekilde 2 ay sonra müsabaka oynanabilecek noktaya gelecek.” dedi.

SORULARINIZDA LÜTFEN DETAYLI BİLGİ VERİNİZ

Sorunuzu bir cümleyle özetleyin
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*