TEPE İNŞAAT ABD’DE KONUT ÜRETECEK
Tepe inşaat, Amerika’da ‘Tepe USA’ isimli bir şirket kurdu. Şirket, Miami, Washington ve Boston’da fizibilite çalışmaları yürütüyor. Tepe İnşaat Genel Müdürü Atila Kemal Oğuz, 2018’de ülkede bir konut projesine başlayabileceklerini belirtti. Oğuz, “Yatırımları ve pazarlarımızı çeşitlendirme kararı aldık. İngiltere, Kanada ve ABD’yi inceledik, ABD’de karar kıldık. Kısa sürede somut adımlar atacağız” dedi.

Tepe 2.1 milyar dolarlık yatırım yapacak

5 yılda 2.1 milyar liralık yatırım yapma hedefinde olduklarını vurgulayan Oğuz, “Yatırım planlarımızı 5 yıllık dönemler halinde yapıyoruz. Bu süreçte bir çeşitlendirmeye de gideceğiz. Çalışmalarımızı endüstriyel sanayi tesisleri alanında yoğunlaştıracağız. Zaten dünyadaki taahhüt işlerimizde endüstriyel tesis yatırımları ön plana çıkıyor” diye konuştu.

Gayrimenkul yatırımlarında Ar-Ge’ye büyük önem verdiklerini belirten Oğuz, şunları söyledi: “Bu çalışmalarda endüstriyel tasarımcılar, iş güvenliği uzmanları, LEED belgesi gibi çevre odaklı inşaat teknolojileri uzmanları, nihai müşterilerimizden, özellikle ev hanımları ve çocuklardan aldıkları geri bildirimlerle daha iyi ve daha verimli konutlar için çalışacak.”

Tepe İnşaat Türkiye’de kentsel dönüşüm işi yapacak

Türkiye’de kentsel dönüşüm çalışmalarına odaklanacaklarını ifade eden Oğuz, bu konuda ilk adımı Beşiktaş ve Kadıköy Fikirtepe’de attıklarını belirtti.

Dönüşümde kanuni altyapının daha iyi düzenlenmesi gerektiğini kaydeden Oğuz, “Çekmeköy- Ömerli’deki 100 milyon lira yatırım yapacağımız Tepe Aura projemiz devam ediyor. Ankara Etlik’te de 200 milyon liralık yatırımla yeni bir projeye başlıyoruz” dedi.