SUR YAPI’NIN BURSA’DA İNŞA ETTİĞİ MARKA AVM AÇILDI
Sur Yapı’nın 650 milyon dolarlık yatırımla Bursa Nilüfer’de inşa ettiği Marka AVM hizmete açıldı. Bursa Marka AVM’de 250 mağaza bulunuyor.

230 bin metrekare büyüklüğünde

Alışveriş merkezinin açılışına katılan Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, Marka AVM’nin açılışını gerçekleştirdikleri için büyük mutluluk yaşadıklarını ifade etti.

Elmas, alışveriş merkezinin inşaatına 2015’in başında başladıklarını hatırlatarak, “Bugün de açmak nasip oldu. Toplamda 230 bin metrekarelik inşaat alanı var. Bunun 75 bin metrekaresi kiralanabilir alan. 373 adet de konut rezidanslarımız var.” dedi.

Konutlar eylül ayında teslim edilecek

Konutları da eylül ayında teslim etmeye başlayacaklarını aktaran Elmas, “Alışveriş merkezinde yaklaşık 2 bin kişiye istihdam sağlamış vaziyetteyiz. Mağazalarımız tam kapasite faaliyete girdiği, yüzde 100 doluluğa ulaştığı zaman alışveriş merkezi yönetimiyle beraber 3 bin kişilik istihdama erişmiş olacak. Hem Türk ekonomisi hem Bursa hem de bizim için önemli bir yatırım oldu. İstihdama ciddi katkı, perakende sektörüne de yatırım imkanı veren güzel bir yatırım oldu.” diye konuştu.

250 mağaza var

Bursa Marka AVM, Sur Yapı-Ekart ortaklığıyla hayata geçirildi. 650 milyon dolar yatırım hacmine sahip Bursa Marka AVM’de 75 bin metrekare kiralanabilir alan ve 250 mağaza mevcut. Bursa Marka AVM, Sur Yapı’nın Axis İstanbul, Metrogarden ve Axis Kağıthane’den sonraki dördüncü AVM yatırımı.

Bursa Marka AVM 75 bin metrekare kiralanabilir alana sahip

Sur Yapı Marka AVM’de Inditex Grubu markaları olan Massimo Dutti, Zara, Zara Home, Bershka, Stradivarius, Pull & Bear ve Oysho’nun yanı sıra H&M, Decathlon, LCWaikiki, DeFacto, Koton ve Migros gibi markalar yer alıyor.  Bursa Marka AVM’de 35 adet kafe ve restoran, bin 400 kişi oturma kapasiteli yeme-içme alanı, çocuklar için büyük bir eğlence ve oyun alanı bulunuyor. AVM’de 3 bin metrekarelik alanıyla 9 salonlu bir sinema ve fitness merkezi ile bin 800 araçlık otopark da yer alıyor. Alışveriş merkezinde toplam 3 bin kişiye istihdam sağlanacak.

373 de rezidansı var

Sosyal tesisleri, Uludağ manzarasıyla Suryapı Marka‘da, 373 lüks rezidans dairesi ve home ofisi bulunuyor. Bursa’nın en prestijli karma projesi olarak satış ve inşasına hızla devam edilen Marka, 21, 18 ve 14 katlı rezidans ve home ofis bloğundan oluşuyor.

Sur Yapı Marka AVM nerede?

Sur Yapı Marka AVM projesi, Bursa Carefoursa’nın arkasında, Akpınar ve Mihraplı caddesinin kesiştiği noktada yer alıyor.