SOMA 301 KONUTLARI NEDEN TESLİM EDİLMİYOR?

Doğuş Holding’in 2014 yılında maden kazasında ölen Somalı madencilerin yakınları için yaptırdığı 301 konutun tapusu 7 ay önce hak sahiplerine verildi. Ancak dairelerin anahtarları hala teslim edilmedi.

Teslim süreci hızlandırılmalı

Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, anahtar teslim sürecinin hızlandırılması gerektiğini ifade ederek, “Birçok şehit yakını bize müracaat ediyor. Bir an önce bu işin hızlandırılması gerekiyor” açıklamasını yaptı.

TOKİ’yi mi bekliyorlar?

Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Doğuş Holding’in TOKİ’nin bu bölgede yaptığı konutları beklediği yönünde iddialara da değinerek, “Bundan 7 ay önce tapu işlemleri yapıldı. Merak edenler konutları gezdi ve çok beğendi. Sanırım, Doğuş Grubu TOKİ ile birlikte anahtarı teslim etmek istiyor. TOKİ’yi beklemeden anahtar teslimlerinin bir an önce yapılması, buradaki insanları daha mutlu edecek” şeklinde açıklamada bulundu.

Kaza sonrası Doğuş Holding yapmıştı

Soma’da 2014’ün Mayıs ayında kömür madeninde büyük bir yangın çıkmış 301 madenci hayatını kaybetmişti. Facianın ardından bölgede çok sayıda yardım kampanyası gerçekleştirilirken, Doğuş Holding de hayatını kaybeden 301 madencinin yakınları için 301 konut inşa edeceğini açıklamıştı.