SAKARYA ATATÜRK STADI’NI ŞEN PİLİÇ’İN GAYRİMENKUL ŞİRKETİ ALDI

TOKİ, yeni stadın yapımı karşılığında aldığı Sakarya Atatürk Stadı arazisini açık artırmayla sattı. Açık artırmayı Şen Piliç’in sahibi Haşim Gürdamar’ın 3 yıl önce kurduğu PD Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı firması 80 milyon liralık teklifle kazandı. TOKİ arsa için 78 milyon muhammen bedel belirlemişti. Sakarya’da sivil toplum örgütleri eski stadın bulunduğu arazinin yeşil alan yapılması için haftalardır imza kampanyası yürütüyordu.

PD gayrimenkul ticari proje yapacak

PD Gayrimenkul’ün 27 dönümlük araziyle ilgili detaylı bir çalışma yaptığı, ticari amaçlı yapıların ağırlıklı olduğu bir proje geliştireceği belirtiliyor.

Eğer ihale onaylanırsa PD Gayrimenkul 20 milyon lirayı peşin, geri kalanım ise ayda 5 milyon lira taksitle 12 ayda ödeyebilecek.

PD Gayrimenkul’ün bölgede yeni bir projeye başlamak için İnşaat Mühendisleri Odası’nın İdare Mahkemesi’nde açtığı imar davasının sonucunu bekleyecek.

İmar davası sonucunda firma bölgede nasıl bir inşaat yapacağına karar verecek.

Arsa 32 bin metrekare inşaat alanına sahip

Sakarya’nın Adapazarı ilçesi İstiklal mahallesindeki arsa 27 bin metrekare büyüklüğünde. Konut+ticari alan imarlı arsanın emsali ise 1,20. Yani PD Gayrimenkul eğer ihaleyi kazanırsa arsada yaklaşık 32 bin metrekare inşat alanına sahip bir proje geliştirebilecek.
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*