Rize Şimal AVM’de neler olacak?

Rize’de yapımı devam eden Şimal AVM’nin inşaatını gezen AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, “Rize alışveriş merkezi ile anlık uğranılan yer olmaktan çıkacak.” dedi.

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Milliyet’in haberine göre Rize AK Parti Milletvekili Hasan Karal, yapımı devam eden Şimal AVM’nin inşaatını gezdi. İnşaat çalışmalarının hızla devam ettiği AVM’nin Rize’nin sosyal anlamda çehresini değiştirmesi bekleniyor.

“Rize artık anlık uğranılan yer olmayacak”

Şimal AVM hakkında konuşan Karal, “Artık Rize gelip geçilen veya anlık uğranılan bir şehir olmaktan çıkacak. Bundan en büyük pay şunda içinde bulunduğumuz Rize AVM sayesinde olacak. Çünkü buraya Türkiye’nin ve dünyanın önemli markaları gelecek. Ticaretin merkezi il dışından gelecek yerli ve yabancı turistlerle ve bölge insanının ilgisiyle olacak. Bu projeden elbette ki yerli esnafımız da faydalanacaktır.” dedi.

Şimal AVM’de neler olacak?

Projenin detayları hakkında da açıklama yapan Milletvekili Karal, “Rizelilerin alın teri ve emeği sayesinde yeni bir değer kazanıyor. Rize Havalimanı projesiyle birlikte il merkezinde Rize’yi Türkiye’nin merkezine daha da yaklaştıracak yepyeni bir proje yükseliyor. Rize’nin ilk ve tek AVM ve rezidans kompleksi Rize Şimal AVM 30 nin metrekarelik alanda yapılıyor. Hepsi birbirinden lüks ve konforlu 542 konut yer alacak. Üstelik stüdyodan 4+1’e kadar birçok seçenek yer alacak. Bu dairelerin için ayrılmış 1512 araçlık otopark yapılıyor. Alışverişi bir keyif haline getirecek olan AVMsi ise 150 mağazası ile Rizelileri dünyanın önde gelen markalarıyla buluşturacak. Son teknoloji ile donatılmış 11 sinema salonu ve 13 restoran olacak.” dedi.

 Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*