Osmaniye Masal Park giriş ücreti ve tüm detaylar!

Osmaniye Masal Park açıldı. Çok sayıda oyun ve eğlence alanının bulunduğu parka yılda 2 milyon ziyaretçi bekleniyor. Osmaniye Masal Park giriş ücreti ve diğer detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Osmaniye Masal Park

Osmaniye Masal Park giriş ücreti

Çok sayıda masal kahramanı figürünün bulunduğu, daha çok çocuklara yönelik eğlence alanlarının yer aldığı Osmaniye Masal Park giriş ücreti 10 TL olarak belirlendi. Bu ücrete sadece giriş değil, bir çok aktivite de dahil.

Osmaniye Masal Parkı’nda neler var?

Osmaniye Masal Park’ın her yeri masal kahramanlarına ait heykeller ve figürlerle dolu. Bütün eğlence alanları masal kahramanlarına göre dizayn edilmiş durumda. Yeme içme ve alışveriş alanları dışında tema parkın içinde çok sayıda eğlence alanı da bulunuyor. İşte bu alanlara giriş şartları ve alanların detayları.

1-7D Sinema: Parkın içinde 7D sinema mevcut. Bu alana giriş için 7 yaş ve 100 cm sınırı bulunuyor. Bu yaş ve boyun altındakiler 7D sinemaya giremiyor.

Osmaniye Masal Parkı Çarpışan Arabalar

2-Çarpışan arabalar: Parkın içinde eğlence dünyasının vazgeçilmezi olan çarpışan arabalar da bulunuyor. Bu alandan yararlanmak için 112 santim ve 6 yaş sınırı var. Ayrıca botlar en fazla 150 kilo yük taşıyabiliyor.

Osmaniye Masal Parkı Pamukkale Su Macerası

3-Pamukkale su macerası: Osmaniye Masal Park’ında parkur şeklinde yapılmış bir bot gezintisi alanı da bulunuyor. Bu alana giriş için minimum 6 yaş ve 120 cm sınırı mevcut.

Osmaniye Masal Parkı Minik Kütahya

4-Minik Kütahya: Osmaniye Masal Park’ında yer alan dönme dolap, Kütahya porselen çay takımı şeklinde tasarlanmış. Bu dönme dolaba biniş için 105 cm ve 4 yaş şartı aranıyor.

Osmaniye Masal Parkı Küçük Türkiye

5-Küçük Türkiye: Masal parkında 7 bölgenin maketler ve hareketli heykeller ile sergilendiği bir alan var. Bu alanı minik bir trenle gezmek mümkün. Bu gezinti için 105 cm ve 4 yaş şartı mevcut.

Osmaniye Masal Parkı Atlı karınca

6-Atlı Karınca: Parkın yaş ve boy sınırlaması olmayan alanlarından biri de her eğlence mekanının olmazsa olmazı Atlı Karınca. Atlı Karınca denilince akla at gelse de parktaki Atlı Karınca konseptinin içinde kuğudan file çok sayıda hayvan şekli yer alıyor.

 

7-Sualtı Dünyası: Osmaniye Masal Parkı’nda içerisinde yüzlerce balık çeşidinin bulunduğu bir adet dev akvaryum bulunuyor. Bu akvaryum alanına giriş için de herhangi bir yaş ve boy sınırlaması bulunmuyor.

Osmaniye Masal Parkı Boğaz gezisi

8-Boğaz gezintisi araç konvoyu: Her biri jip şeklinde tasarlanmış olan vagonlardan oluşan bir araç konvoyu, parkı dolaşıyor. Bu araç turuna katılabilmek için 105 santim ve 4 yaş sınırı var.

Osmaniye Masal Parkı Kapadokya Balonları

9-Kapadokya Masalı: Parkın içinde yer alan eğlence araçlarından biri de dönen grupça binilebilecek salıncaklar. Salıncakların tepesinde balonlar bulunduğu için bir nevi Kapadokya’daki balonları andırıyor.Bu eğlenceye katılabilmek için aranan şartlar 105 santim ve 4 yaş.

Osmaniye Masal Parkı Masal Ağacı

10-Masal Ağacı: Parkın içinde yaş ve boy sınırlaması olmayan alanlardan biri de Masal Ağacı. Hem masal anlatan hem de hareket eden ağaç özellikle düşük yaştaki çocuklara hitap ediyor.

Osmaniye Masal Parkı Hızlı Taka

11-Hızlı Taka: Bir nevi roller coaster olan Hızlı taka, suyun içine girip alçalıp yükselen bir oyun tipi. Bu eğlence aracını kullanmak için minimum 100 santim, 6 yaş sınırı var. Ayrıca araçlar en fazla 125 kilo yük alabiliyor.

12-Nuh’un Gemisi: Geminin ileri geri ve aşağı yukarı hareket etmesiyle eğlenceli anlar yaşatabilen bu araç için 110 santim ve 6 yaş sınırı var.

13-Uludağ Tırmanma: Çocukların dik bir duvara güvenlik eşliğinde tırmanmasını sağlayan bu eğlence alanında 4 yaş sınırı bulunuyor.

14-Van Gölü Canavarı: Bir roller coaster çeşidi olan bu raylı sistem parkın en eğlenceli alanlarından biri. Buraya giriş için 4 yaş ve 100 santim sınırı mevcut.

15-Hezarfen Galata Kulesi: Masal Parkı’nı en tepeden görebileceğiniz bu alana giriş için 120 santim ve 6 yaş sınırı var.

Osmaniye Masal Park çalışma saatleri?

Osmaniye Masal Parkı haftanın her günü 10:00-22:00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Osmaniye Masal Park nerede?

Masal Park, Osmaniye Valiliği ve Osmaniye Adliyesi’nin hemen yanında bulunuyor. Musa Şahin Bulvarı üzerindeki parka ulaşım da oldukça kolay.Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*