OSMANİYE AMANOSLAR’A TELEFERİK VE KAYAK MERKEZİ GELİYOR

Osmaniye Amanoslar’daki Düldül Dağı’na teleferik ve mesire alanı yapılacak. Proje ile Amanoslar’ın kış turizminde Uludağ’a rakip olması planlanıyor. Proje Osmaniye Düziçi Belediyesi tarafından uygulanacak.

Teleferik ilçe merkezinden zirveye çıkacak

Ödeneği ayrılan proje ile ilçe merkezinden 2 bin 200 metre yükseklikteki dağın zirvesine kadar teleferik döşenecek. Bu teleferik projesinde bir vagon 90 kişi alabilecek.

6 kilometre uzunluğunda olacak

6 kilometre uzunluğunda olacak Düldül Dağı teleferik projesi bir saatte 400’den fazla insan taşıyacak. Dağın zirvesine çıkanlar ise yeni yapılacak mesire alanında vakit geçirecek.

Kayak merkezi de gelecek

Ayrıca Düldül Dağı’na projenin devamında kayak merkezi de yapılacak. Düziçi Belediye Başkanı Ökkeş Namlı, Korkut Ata Üniversitesi iş birliğiyle 2 bin 500 metre yüksekliğindeki Düldül Dağı’na teleferik, mesire yeri ve kayak merkezi yapılmasına dönük fizibilite ve proje hazırlama çalışmaları yürüttüklerini açıkladı.

Proje 2019 kış sezonuna yetişecek

Projenin 1,5-2 yıl içinde tamamlanacağını söyleyen Namlı, “İller Bankası tarafından 50 milyon liralık paramız onaylandı. 2 ay içinde ihalesine çıkacağız ve projemizi hayata geçirmeye başlayacağız. ” dedi.