ORDU’DA SAHİL YOLU ÇEVRESİNDEKİ EVLERİN DIŞ CEPHESİ YENİLENİYOR
Ordu’da Karadeniz Sahil Yolu güzergahındaki binaların dış cepheleri yenileniyor. 2 etap halinde gerçekleştirilecek projenin ilk etabı tamamlandı. 225 binalı 2. etap ise 8 ay içinde bitirilecek.

Amaç şehre estetik katmak

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Altınordu, Fatsa ve Ünye’de uygulanacak proje ile şehre estetik bir görünüm kazandırmayı amaçladıklarını söyledi.

Yılmaz konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Altınordu ilçemizde belediyemizin Durugöl yerleşkesi ile Rus Pazarı Kavşağı arasında 1. Etap Dış Cephe İyileştirme Projesi uygulamaları tamamlandı. Ortaya çıkan görünüm herkesin büyük takdirini kazandı. Altınordu ilçemizde uluslararası karayolu güzergahında bulunan binaların dış cephe görünümleri artık kentimize yakışır hale geliyor.”

225 binanın dış cephesi yenilenecek

Yılmaz, projenin ikinci etabında 225 binanın dış cephesinin değişeceğine dikkati çekerek, Rus Pazarı Kavşağı ile Kumbaşı Liman mevkisine kadar olan Karadeniz Sahil Yolu üzerinde sağlı sollu binaları kapsayan çalışmalara başlandığını dile getirdi.

8 ayda tamamlanacak

Proje kapsamında 6.5 kilometre uzunluğundaki güzergahta yer alan 225 binanın dış cephesinin 8 ayda yenileneceğini aktaran Yılmaz, “Bu etaptaki çalışmalarla şehir içinde yapacağımız diğer cephe iyileştirme çalışmaları sonucunda estetik görünüme kavuşmuş, modern ve birbiriyle uyumlu binalar ortaya çıkacak.” diye konuştu.

Altınordu’da 115 binanın daha dış cephesi yenilenecek

Altınordu’da araç trafiğine kapatılacak Zübeyde Hanım Caddesi’nde de dış cephe iyileştirme çalışması yapacaklarını anlatan Yılmaz, şunları kaydetti:

“Bu güzergahtaki binaların dış cepheleri büyükşehirimizin mimari yapısı ve görünümüne uygun olarak düzenlenecek. Yalı Camisi ile İsmet Paşa Caddemizin girişine kadar olan kısımda dış cephe iyileştirme çalışması yapacağız. Yaklaşık 115 binanın dış cephesine müdahale edeceğimiz proje kapsamında 700 metrelik uzunluğa sahip Süleyman Felek Caddesi üzerinde bulunan binaların ön cephesi ve 44 binanın da yan cepheleri yapılacak. Yürüteceğimiz çalışmayla binalarımızın renk ve görünümleri, yayalaştırma çerçevesindeki projemizle uyumlu hale getirilecek.”