ORDU ÇAMBAŞI KAYAK MERKEZİ KIŞ SEZONUNDA AÇILIYOR
Havaalanının faaliyete girmesinden sonra turzimi hızla canlanan Ordu’ya yeni bir turizm merkezi geliyor. Ordu’nun kış turizmini canlandıracak Çambaşı Kayak Merkezi bu kış mevsiminde açılacak.

Denize ve havalimanına en yakın kayak merkezi

650 dönüm arazi üzerinde inşa edilen kayak merkezi hakkında açıklamalarda bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Bu merkez ülkemizde denize ve havalimanına en yakın kayak merkezidir. Bu tesisle Ordu turizmde çağ atlayacak” dedi.

Karadeniz’in kış turizm merkezi olacak

Kış turizminde Ordu ilini Karadeniz Bölgesi’nin merkezi yapmak istediklerini söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Tesisimizin hazır hâle gelmesi ve Ordu-Çambaşı karayolunun yapılmasıyla birlikte vatandaşımızın kayak sporuna yoğun bir ilgi göstereceğine inanıyorum. Bizler de kış turizminde ilimizi Karadeniz Bölgesi’nin merkezi yapma konusunda elimizden gelen gayreti göstereceğiz” şeklinde konuştu.

Çambaşı Kayak Merkezi’nin parkuru 5 kilometre olacak

Başkan Yılmaz, “Kayak merkezi kompleksi içerisinde, dağ evi mimarisinde 8 yapı ve 2 telesiyej mekanik hattı bulunuyor. Bin 750 rakımdan 2 bin rakıma çıkacak kayak sporuna ait yaklaşık 5 bin metre uzunluğu ve 36 m genişliğinde parkur alanı oluşturulacak. Tesis içinde sağlık merkezi, bilet satışı ve kayak malzemeleri satış noktalan, alt ve üst istasyonda yeme içme tesisleri bulunacak. Kayak merkezimizin tamamlanmasının ardından Ordu, turizmde çağ atlayacak” diye konuştu.